Obálka audioknihy Důvěrnosti z kuchyně

Důvěrnosti z kuchyně

Anthony Bourdain

Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021

„Sex, drogy a haute cuisine“. Necenzurované vzpomínky jednoho z nejslavnějších amerických šéfkuchařů.

Tohle je svět chlapů s vařečkou v ruce. Z kuchyní, které jedou na plný plyn. Šéfkuchař Anthony Bourdain předvádí čirou radost z přípravy kvalitního pokrmu na profesionální úrovni a chce, abyste poznali, jak to vypadá a voní v rámusící a syčící kuchyni velkoměstské restaurace. Akčně vás zasvětí do žargonu a černého humoru, jaký lze zaslechnout v předních kuchařských liniích. Začíná svým prvním kulinářským zážitkem a přes školní léta se konečně dostává do opravdové kuchyně. S tím přichází i historky, z nichž tuhne úsměv na rtech, aby se posluchač za chvilku nezřízeně rozesmál. Víte, proč si nedávat v pondělí v restauraci rybu? Už máte chuť na něco dobrého? Ideální audiokniha do kuchyně.

ANTHONY BOURDAIN
Americký kuchař, novinář a průvodce dokumentárních pořadů. Láska ke kulinářství se u něj objevila v dětství při jedné z rodinných dovolených ve Francii (jeho otec byl francouzského původu). V roce 1978 absolvoval The Culinary Institute of America, americkou soukromou vysokou školu a kulinářskou školu se specializací na kulinářské, pekařské a cukrářské vzdělávání. Od roku 1998 působil jako šéfkuchař v restauraci Brasserie Les Halles na Manhattanu. Kromě Důvěrností z kuchyně vydal thriller Kost v krku a jeho články a eseje se tiskly mimo jiné v časopisech The New Yorker nebo The New York Times. Moderoval televizní pořady, v nichž cestoval po světě a poznával různé národní kuchyně, jako Anthony Bourdain: Bez předsudků, Anthony Bourdain: Kulinářská zastavení a Anthony Bourdain: Neznámé končiny.

OTAKAR BROUSEK ML.
Pochází z významné herecké rodiny, narodil se v Praze, kde také vystudoval hudebně-dramatické oddělení konzervatoře. Prošel soubory Středočeského divadla v Kladně, Městských divadel pražských, a Divadla na Fidlovačce. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Kromě divadla se objevuje ve filmu i televizi a příležitostně se věnuje moderování. V roce 2010 byl nominován za roli Veršinina ve Třech sestrách v Divadle Na Fidlovačce na cenu Thalie. Hojně se věnuje také dabingu – svůj hlas propůjčil Russelu Croweovi, Paulu Reiserovi nebo profesoru Lupinovi z čarodějné série o Harrym Potterovi.

Nahrávka vznikla podle knihy Anthonyho Bourdaina Důvěrnosti z kuchyně vydané nakladatel-stvím Slovart v roce 2021. KITCHEN CONFIDENTAL by Anthony Bourdain © 2000, 2007, 2012, 2018 by Anthony M. Bourdain Trust UW. Z anglického originálu Kitchen confidential přeložila Jiřina Stárková. Translation © Jiřina Stárková, 2005. Čte Otakar Brousek. Režie Jan Rimon. Zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Klára Melicharová. Hudba Mario Buzzi. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obálky na CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vyda-lo Tympanum, s. r. o., 2021.