Obálka audioknihy Bourneův mýtus

Série: Jason Bourne
Velikost: 1.46 GB

Jason Bourne#2

Nacpali ho do boxu jako koně. A má běžet tam, kde ho chtějí mít.

Chtěl na hrůzy zapomenout, jenže osud je proti. Nějaký zabiják podřízl čínského pohlavára v hongkongském baru a na zeď krví připojil podpis: JASON BOURNE. Byť je jasné, že ten to určitě být nemohl, protože se právě pokouší o nový život v Maine, neštítí se ho stratégové CIA zaplést do další hry. Dokonce Jasonovi unesou Marii a údajně ji nevydají, dokud sám nezačne jednat a dvojníka nevystopuje.

Tentokrát tedy nebude štvanou zvěří, nýbrž lovcem s instinkty chameleona. Roku 1987 se totiž v kalných vodách dosluhující britské kolonie Hongkong, po jejímž bohatství pošilhává lidová Čína, svádí boj hlava nehlava, nehledě na pletichy odstavené elity Tchaj-wanu. V zájmu míru na dálném Východě se neohrožený hrdina musí spojit s bývalými nepřáteli a pak v hongkongském babylonu dřít jako kůň. Nečíhá tady ale ještě jeden – a trojský?

Stejnojmenný film (2004) s Mattem Damonem a Karlem Rodenem natočil Paul Greengrass. Předloze však odpovídá jen ústředním motivem, odehrává se v Indii, Berlíně a Moskvě.

„Jason Bourne honí Jasona Bournea. A předčí všechny thrillery na mrazivé večery.“
– USA Today

Audiokniha Bourneův mýtus - autor Robert Ludlum, čte Jan Zadražil.

Série Jason Bourne

Obálka audioknihy Bourneova totožnost