Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Přednášejte jako na TEDu

Přednášejte jako na TEDu

Chris Anderson

Délka: 11 h 24 min
Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 643 MB

Oficiální průvodce veřejným vystupováním od kurátora konference TED

Naučte se efektivně prezentovat své myšlenky a nápady
Máte-li přednášet, je vaším jediným opravdovým úkolem hovořit o něčem, co má hodnotu, a hovořit o tom autenticky vaším vlastním a jedinečným způsobem. Správně přednesený projev může posluchače uchvátit a změnit jejich pohled na svět. Bohužel, myšlenky, jež by mohly vyřešit naše největší problémy, často zůstávají neviditelné, protože lidem, v jejichž myslích spočívají, chybí sebevědomí k jejich sdílení nebo znalost efektivní prezentace.

Dobrou zprávou je, že efektivnímu mluvení se lze naučit. Této super schopnosti, ze které může mít prospěch úplně každý, se říká prezentační gramotnost. Strhující přednášky zvané TED Talks ukázaly celému světu, jakou sílu může mít mluvené slovo. Ovšem jen tehdy, je-li mluvená řeč pečlivě promyšlená a bravurně pronesená. Chris Anderson, hlavní tvůrce a kurátor slavné konference TED, vás nyní naučí, jak přednést svoji vlastní strhující řeč.

Audio učebnice moderní rétoriky pro každého
Smyslem této audioknihy je podpořit všechny formy mluvení na veřejnosti, jež se snaží vysvětlovat, inspirovat, informovat či přesvědčovat; ať už v byznysu, vzdělávání nebo na veřejném pódiu. Nenajdete zde tedy žádné konkrétní tipy, jak pronést přípitek novomanželům, jak přesvědčivě argumentovat při prodeji nebo jak přednášet na univerzitě. Najdete zde ale nástroje a postřehy, jež se mohou pro takové příležitosti hodit. A vlastně pro jakoukoli formu mluvení na veřejnosti.

Kniha se po vydání počátkem května 2016 okamžitě stala bestsellerem podle New York Times a také předmětem mnoha nadšených kritik. Vedle angličtiny vyšla v dalších 25 jazycích. Chris Anderson do ní vložil vše, co se naučil během čtrnácti let práce se stovkami řečníků. Spolu s nimi se učil, jak nejlépe uchopit téma, jak pracovat s pozorností diváků, jak vystavět pointu. Společně s kolegy řečníkům pomáhali s vyladěním obsahu i formy jejich přednášek. Vedle toho také sledoval, jak se jednotliví řečníci vyvíjejí a díky čemu se zlepšují.

Výsledkem je zásadní učebnice moderní rétoriky pro každého, kdo někdy vystupuje na veřejnosti.

V audioknize se dozvíte:
• že schopnost pronášet charismatické proslovy je naučená dovednost
• jak dobře a zajímavě mluvit před publikem
• jak vystavět strhující přednášku pomocí pěti osvědčených řečnických nástrojů
• jak si udržet pozornost publika a získat si jejich zájem a sympatie
• které řečnické styly spolehlivě odradí nebo uspí vaše publikum
• jak zkušení řečníci úspěšně bojují s nervozitou
• kdy je lepší učit se řeč nazpaměť a kdy zapojit improvizaci
• jak se pohybovat přirozeně po pódiu a jaké pomůcky si vzít s sebou
• co si vzít na sebe, abyste se cítili pohodlně
• jak přednášku zakončit pomocí sedmi způsobů
• a proč je vlastně tak moc důležité umět veřejně mluvit

Audioknihu Přednášejte jako na TEDu napsal Chris Anderson, hlavní tvůrce a kurátor slavných TED konferencí. Čte Jiří Schwarz.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma