Mámino poslední objetí

Délka: 12 h 43 min
Interpret: Jan Eisler
Vydavatel: Autreo, Práh
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 717 MB

Audiokniha Mámino poslední objetí – Co nám emoce zvířat prozrazují o nás samých. Autor Frans de Waal. Čte Jan Eisler.

„Úchvatná kniha s velkým srdcem, která je plná soucitu a překypuje vhledy do života zvířecích i lidských tvorů.“
– Yuval Noah Harari, autor bestselleru Sapiens: Stručné dějiny lidstva

Mámino poslední objetí začíná smrtí Mámy, šimpanzí matriarchy, která si utvořila silné pouto s biologem Janem van Hooffem. Když Máma umírala, van Hooff učinil neobvyklé gesto a navštívil ji v její noční kleci, aby se mohli naposledy obejmout.

Příběh Mámy tvoří jádro de Waalova přesvědčení, že lidé nejsou jediným druhem se schopností pociťovat lásku, nenávist, strach, zahanbení, vinu, radost, znechucení či empatii.

De Waal probírá výrazy obličeje, emoce bublající pod povrchem.

Díky knize Mámino poslední objetí se srdce a mysl čtenářů stanou vnímavější vůči hlubokému propojení mezi lidmi a zvířaty a promění jejich pohled na život okolo nás.

Nahrávka vznikla podle knihy Mámino poslední objetí – Co nám emoce zvířat prozrazují o nás samých vydané nakladatelstvím Práh v roce 2020

© by Frans de Waal

FRANS DE WAAL
Nizozemský etolog a primatolog Frans de Waal byl v roce 2007 časopisem Time zařazen mezi stovku nejvlivnějších lidí dneška. Už čtyři dekády stojí v popředí vědeckého výzkumu zvířat. Kniha Mámino poslední objetí získala ocenění PEN/E. O. Wilson Literary Science Writing Award 2020 a stala se vítězným titulem Amazon Best Books of 2019 v kategorii Věda.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma