Obálka audioknihy Prsatý muž a zloděj příběhů

Vydavatel: Země pohádek
Vydáno: 2015
Série: Prsatý muž

Když po několikaletém úsilí v roce 2003 vyšel Formánkův literární debut Prsatý muž a zloděj příběhů, zapůsobil tak trochu jako granát v rybníku.
Příběh, ve kterém se prolíná tuzemská, česká džungle charakterizující počátky mediálního podnikání téměř bez pravidel s „čistou“ indonéskou džunglí, kde žijí lidé zdánlivě primitivně, ale zato podle tradic a pravidel daných generacemi jejich předchůdců, příběh o ďáblovi v pralese i v nás i o zázracích, jež nás mohou navštívit, lhostejno zda v ulicích krajského města, či ve vlhké džungli, se setkal se značnou čtenářskou odezvou.

Josef Formánek se narodil 16. června 1969 v Ústí nad Labem. Spolu s Miroslavem Urbánkem v roce 1992 založil geografický magazín Koktejl. Stál též u zrodu časopisů Oceán, Everest, Fénix, Kleopatra, Říše divů a Nevěsta. Jako reportér procestoval více než třicet zemí světa. V tropickém pralese na ostrově Siberut strávil několik měsíců a na podzim roku 2002 vystavoval mentawajské artefakty a své fotografie z ostrova v Národním muzeu v Praze v expozici Siberut – Oči duchů v rámci výstavy Tajemná Indonésie. Svou první knihu psal Formánek dlouho. Když po sedmi letech psaní jeho knižní debut Prsatý muž a zloděj příběhů v listopadu 2003 vyšel, vzbudil tento příběh o ďáblu a zázracích, které může potkat každý z nás, obrovský ohlas u čtenářů i kritiky. Dosud se ho prodalo přes 78 000 výtisků a dočkal se už 12. vydání. Tento román čeští čtenáři zároveň nominovali mezi svých 100 nejoblíbenějších knih světa v anketě BBC a České televize Kniha mého srdce.

Prsatý muž a zloděj příběhů - audiokniha obsahje dvanáctihodinový úplný a nezkrácený bestseller, jehož autorem je Josef Formánek. Čte Filip Švarc.

Série Prsatý muž

Obálka audioknihy Prsatý muž a zloděj příběhů