Obálka audioknihy Posmrtná predace

Interpret: Martin Stránský
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2022

Básník české akční fantastiky se vrací na místo činu v deštivém krimi noiru.

V životě každého soukromého vyšetřovatele se objeví případ, po kterém už nic není jako dřív. Před Vincentem Krhavým se jeden takový zvedne ze dna věčně prázdné lahve, a když se ho nezbaví ani típnutím v popelníku plném vajglů, nakonec se ho ujme.

Žízeň totiž umí být urputná i v pokročilém jednadvacátém století a dluhy člověka zavedou spíš do hrobu než do hospody. S kocovinou bušící na spánky a hlavou plnou démonů pak Vincent nasedne do vlaku mířícího do izolované oblasti zvané Odpočinek.

Šílenství a útrapy, které tam na něj čekají, si však nedovede ani představit. A mrtvá těla na sebe nenechají dlouho čekat. O slovo se přihlásí také tamní podsvětí a realita se změní v mokvavou ránu, kterou nevyléčí ani nebetyčný cynismus, ani štědrá zálivka savem.

VILÉM KOUBEK
(nar. 1988) se od mládí zabývá videoherní žurnalistikou. Po studiu českého jazyka na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity se věnoval také editaci textů, díky níž začal spolu s Janou Kilianovou vydávat komiks Korektor (2014). V současnosti je redaktorem časopisu 100 + 1 zahraniční zajímavost. Rád o sobě prohlašuje, že dokáže najít krásu i v nejextrémnějších zákoutích kultury, a svou vyhraněnost přenáší do psaní. Debutoval splatterpunkovým románem Čepel entropie (2018), na který navázal kritiky ceněnou postapokalyptickou sci-fi Organická oprátka (2019). V roce 2021 vydal první z noirových příběhů Vincenta Krhavého s názvem Posmrtná predace.

MARTIN STRÁNSKÝ
(1970) Po studiích na DAMU nastoupil do stálého angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, kde je členem souboru doposud. Hostoval v Národním divadle v Brně, účinkoval v Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě. V současnosti hostuje také v pražském Divadle pod Palmovkou. Pravidelně se objevuje v televizních seriálech a ve filmech. V dabingu, jemuž se věnuje pres čtvrt století, jsou jeho největším úspěchem dvě Ceny Františka Filipovského
Z roku 2011 za ztvárnění seriálového Dr. House (cena poroty a diváku). V roce 2014 získal i Zvláštní cenu AVA za přínos oboru audioknih a mluveného slova.

Vilém Koubek: Posmrtná predace | Čte Martin Stránský | Úvodní citace Anita Krausová | Koncept Kateřina Višinská | Režie Martin Stránský, Kate Hamsíková, Štěpán Škoch | Zvuk a střih Kate Hamsíková | Hudba Štěpán a Bartoloměj Škochovi | Mastering Štěpán Škoch | Natočeno ve studiu All Senses Production s. r. o. | Grafiku CD dle knižní předlohy adaptovala Lucie Traganová | Produkce Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v říjnu 2022

Audiokniha Posmrtná predace, autor Vilém Koubek, čte Martin Stránský.