Obálka audioknihy Literární spolek Laury Sněžné

Interpret: David Novotný
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021

Dobrý spisovatel kvůli příběhu i přátele mučí!

Mladé učitelce literatury Elle Milanové se jednoho dne splní sen – právě ona je vybrána za poslední členku vyhlášeného společenství spisovatelů, které založila veleúspěšná autorka knih pro děti Laura Sněžná. Ta ovšem záhy nato za nevysvětlitelných okolností zmizí a ve finském městečku Zaječín se začnou dít nadmíru podivné věci. Ella se rozhodne přijít na kloub poměrům panujícím v tajemném spolku a chce za tím účelem využít zvláštní tajné Hry, kterou jeho členové mezi sebou hrají. Brzy však pozná, že účast v ní vyžaduje nemalé oběti. A nadpřirozených úkazů kolem Literárního spolku Laury Sněžné mezitím přibývá...

Oceňovaný románový debut předního představitele specifické odrůdy magického realismu, označované jako „finské podivno“.

PASI ILMARI JÄÄSKELÄINEN
Finský spisovatel a středoškolský učitel sklízí úspěchy především v oblasti sci-fi a fantasy, kde získal řadu žánrových ocenění (mj. dvakrát cenu Kuvastaja, udělovanou Finskou tolkienovskou společností). Knižně debutoval v roce 2000 povídkovou sbírkou Missä junat kääntyvät (Kde zatáčejí vlaky). Českého vydání se dočkaly jeho romány Literární spolek Laury Sněžné (2015), Magický průvodce městem pod pahorkem (2017) a Den falešné kočky (2018). Všechny tři knihy vydalo v překladu Vladimíra Piskoře nakladatelství Paseka.

DAVID NOVOTNÝ
Po vystudování Pražské konzervatoře získal první herecké angažmá v Jihočeském divadle. V letech 1998–2016 byl členem souboru Dejvického divadla – za titulní postavu z Kaurismäkiho Muže bez minulosti obdržel Cenu Alfréda Radoka 2010 – a nyní svůj široký výrazový rejstřík uplatňuje na volné noze. Jeden z nejobsazovanějších herců střední generace se blýskl v hlavních mužských rolích ve filmech O rodičích a dětech, Non Plus Ultras, Hodinový manžel, Miss Hanoi a Případ mrtvého nebožtíka. Diváci ho znají rovněž ze snímků Tmavomodrý svět, Karamazovi, Křídla Vánoc, Díra u Hanušovic, Hastrman, Vlastníci nebo z trilogie Zahradnictví. Vystupuje mj. v seriálech Hořící keř, České století, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Bohéma, Rédl, Kosmo a Zrádci. Soustavně se věnuje dabingu.