Forbes březen 2020

Koupit za 99 Kč Cena včetně DPH

Délka: 2 h 39 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 149 MB

Forbes březen 2020 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. V téměř třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH:

1) Editorial – Česko komínů, Česko algoritmů

2) Už musíme makat – Oliver Dlouhý je EY Podnikatelem roku. Zakladatel a šéf společnosti Kiwi.com vypráví, proč si vytvořil vlastní byznysovou kategorii, jak zatřásl se svou firmou a jak jeho byznys mění boj za záchranu planety.

3) Finalista Vit Kutnar: Stavíme jako o život – Nové pobočky po celém Česku, oficiální snížení cen a mohutná marketingová kampaň. Letošní ročník soutěže EY Podnikatel roku zastihl Víta Kutnara, šéfa a hlavního majitele největších českých stavebnin DEK, v plném nasazení.

4) Finalista Alessandro Pasquale: Potřebujeme se nadechnout – Zdvojnásobení skupiny za dva roky. A pět let v řadě za sebou rekordní prodeje a tržby. To je jízda Alessandra Pasquala a jeho skupiny Karlovarské minerální vody, která od loňska vystupuje pod jménem Mattoni 1873.

5) Finalista Libor Musil: Tohle je nová éra – Libor Musil rád říká, že když po revoluci zakládal firmu LIKO-S, nezačínal od nuly, ale od minus sedmdesáti. Tolik milionů totiž dlužil bankám po nepovedeném předchozím podnikání. První roky byly tvrdé, ale nakonec se Musil z dluhů vyhrabal a dnes patří LIKO-S mezi světovou špičku ve výrobě kancelářských příček.

6) V turbíně – Má soukromou zoo. Staví jedenáctimetrovou solární jachtu. A hlavně má SEKO Aerospace, fabriku na letecké díly, s nimiž létá většina nově vyrobených letadel na světě. Vlastimil Sedláček je nezmar, který nás vzal na svoji divokou jízdu.

7) Co chceš, můžeš – Dvaadvacetiletý Václav Staněk se stal EY začínajícím podnikatelem roku a se svou značkou bot Vasky má jednoduchý cíl – co nejdéle držet krok se svým vzorem Tomášem Baťou. Tohle je jeho plán, jak to chce udělat.

8) Květinové děti – Potkali jste je v Karpíškových restauracích i před Národním. Tohle je story o létajících i léčivých rostlinách a česko-francouzském páru, který z botaniky udělal byznys i populární vědu.

9) Jackpot šerifova syna – O českých nominacích na letošního Oscara se mluvilo, česká nominace na nejprestižnější hudební ocenění Grammy naopak zapadla. Zapadlá je i Chouzavá, malá vesnice jižně od Prahy, přitom právě odtud jsou vybrnkávány tóny z nástrojů, jež si podmaňují svět. Výrobce a adept Grammy? Rostislav Čapek.

10) Sold out – Vibrátory došly. Může to být pořádný fuckup, když těsně před Valentýnem dojdou vibrátory. Zvlášť když na nich z velké části stojí váš byznys. Přesně to se stalo designérce a podnikatelce Anně Marešové.

11) Hakeři a hlídači – Jak Honza a Jakub stahují z internetu tuny dat. A proč je to ku prospěchu nás všech.

12) 20–20–20 – Píše se rok dvacet dvacet a Lenka Kurečková slaví dvacet let od založení své firmy. Nobis Studio kdysi otevřela sama v malé kanceláři s touhou dělat věci po svém. Dnes je jedničkou na českém trhu, jejími klienty jsou čeští miliardáři a její firmě se daří nejlépe v historii.

13) Šílenci na sněhu – Když vezmou své hračky na sníh Ferdinand Porsche nejmladší, šéf Škodovky Bernhard Maier a přijde se na ně podívat 16 tisíc lidí. Co to je? GP Ice Race. Bláznivý motoristický cirkus v Zell am See.

14) Minielektrony – Mr. Bean by se divil, ale pokrok nezastavíte. Takhle jezdí první čistě elektrický Mini Cooper.

více

Série Forbes 2020

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma