J. R. R. Tolkien: Životopis

Délka: 10 h 49 min
Interpret: Libor Böhm
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 610 MB

Audiokniha obsahuje životní příběh spisovatele J. R. R. Tolkiena. Autor Humphrey Carpenter, čte Libor Böhm. Hudba Ondřej Morcinek.

Humphrey Carpenter poutavou formou vypráví příběh spisovatele, jehož dílo stále ovlivňuje miliony lidí na celém světě. Při tvorbě knihy spolupracoval s rodinou a blízkými J. R. R. Tolkiena a měl přístup k jeho osobním písemnostem. Díky tomu je nám představeno mnoho zajímavých podrobností z Tolkienova života. Můžeme sledovat cestu, která vedla až k sepsání legendárního Hobita a po sléze Pána prstenů. Jaký vlastně John Ronald byl? Kde nacházel inspiraci pro svou zdánlivě nevyčerpatelnou obraznost?

HUMPHREY CARPENTER
Humphrey Carpenter (26. dubna 1946 – 4. ledna 2005) byl britský spisovatel a životopisec působící v Oxfordu. Zaznamenal životní příběhy mnoha osobností. Kromě J. R. R. Tolkiena to byl například Benjamin Britten, W. H. Auden, Evelyn Waugh a další. Významné je rovněž jeho dílo The Inklings, ve kterém se věnuje slavnému „klubu spisovatelů“ okolo J. R. R. Tolkiena, C. S. Lewise a Charlese Williamse. Věnoval se také tvorbě pro děti a působil v rádiu BBC 3.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma