Obálka audioknihy J. R. R. Tolkien: Životopis

Interpret: Libor Böhm
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2020

Humphrey Carpenter poutavou formou vypráví příběh spisovatele, jehož dílo stále ovlivňuje miliony lidí na celém světě. Při tvorbě knihy spolupracoval s rodinou a blízkými J. R. R. Tolkiena a měl přístup k jeho osobním písemnostem. Díky tomu je nám představeno mnoho zajímavých podrobností z Tolkienova života. Můžeme sledovat cestu, která vedla až k sepsání legendárního Hobita a po sléze Pána prstenů. Jaký vlastně John Ronald byl? Kde nacházel inspiraci pro svou zdánlivě nevyčerpatelnou obraznost?

HUMPHREY CARPENTER
Humphrey Carpenter (26. dubna 1946 – 4. ledna 2005) byl britský spisovatel a životopisec působící v Oxfordu. Zaznamenal životní příběhy mnoha osobností. Kromě J. R. R. Tolkiena to byl například Benjamin Britten, W. H. Auden, Evelyn Waugh a další. Významné je rovněž jeho dílo The Inklings, ve kterém se věnuje slavnému „klubu spisovatelů“ okolo J. R. R. Tolkiena, C. S. Lewise a Charlese Williamse. Věnoval se také tvorbě pro děti a působil v rádiu BBC 3.

Audiokniha obsahuje životní příběh spisovatele J. R. R. Tolkiena. Autor Humphrey Carpenter, čte Libor Böhm. Hudba Ondřej Morcinek.