Obálka audioknihy Fotbaláci I: Záhada usínajících rozhodčích

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Série: Fotbaláci díl 1

Jak může rozhodčí usnout uprostřed zápasu? A co když se to stane ve dvou zápasech po sobě?

Jmenuju se Francisco, ale všichni z týmu mi říkají Pešek. Nedávno mi bylo jedenáct a právě jdu kopat tu nejdůležitější penaltu v dějinách Soto Alta.

Sedmý fotbalový tým Soto Alto není jen obyčejný školní oddíl, složený z holek i kluků, kteří máji rádi kopanou. My jsme mnohem víc. Máme dohodu: nikdo a nic nás za žádnou cenu nerozdělí. Vždycky budeme hrát spolu. Ať se děje cokoli. Takže když se stalo to, co se stalo, neměli jsme jinou možnost než začít jednat: zapojit mozkové závity a přijít na kloub té nejpodivnější záhadě, jakou kdy kdo ve fotbale zažil.

Záhada usínajících rozhodčích v podání Martina Písaříka je neobyčejným vyprávěním o odvaze, přátelství a také trapných nedopatřeních a prvních láskách, v němž se najdou všichni, kdo vědí, co je týmová hra.

ROBERTO SANTIAGO
Vyhrál ve třinácti letech fotbalový turnaj s týmem ze své školy San Augustín. Potom napsal několik románů a natočil pár filmů, ale dodneška sní o dávné výhře a o svých tehdejších kamarádech. Právě proto napsal Fotbaláky. A píše dál, série má už patnáct dílů! Knížky baví děti nejen ve Španělsku, ale i v dalších jedenácti zemích. Vedle toho vyučuje na Cinema School v Madridu a věnuje se také psaní pro dospělé.

MARTIN PÍSAŘÍK
Už jako dítě účinkoval v televizním filmu Karla Kachyni Městem chodí Mikuláš a hrál v dětském divadle Radar. Poté vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Po angažmá v Divadle ABC se stal stálým hostem v Městských divadlech pražských, kromě toho účinkuje i v dalších divadlech (Hudební divadlo Karlín, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Kalich a další). Objevil se ve filmech jako Stříbrná vůně mrazu, Snowboarďáci, Ro(c)k podvraťáků, Lovci a oběti a známý je i z televizních seriálů Bazén, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů a další. Kromě toho také moderuje a hojně se věnuje dabingu. Vystupuje jako kytarista, skladatel a textař s vlastní skupinou Akustik.

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Santiaga Fotbaláci I. Záhada usínajících rozhodčích vydané nakladatelstvím Host v roce 2018. Text Copyright © Roberto Santiago. Copyright © Ediciones SM, 2013. Czech edition published by arrangement with Ediciones SM through Dos Passos Agencia Literaria. All rights reserved. Ze španělského originálu El misterio de los árbitros dormidos vydaného nakladatelstvím Ediciones SM přeložila Romana Bičíková. Translation © Romana Bičíková, 2018. Čte Martin Písařík. Režie Pavel Štěpánek. Hudba Mario Buzzi. Střih a mastering Jan Koukal a Vojtěch Machálek. Vyrobeno ve studiu Soundguru. Illustrations © Enrique Lorenzo. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, Praha 1, 2020. www.tympanum.cz, www.soundguru.cz

Audiokniha Záhada usínajících rozhodčích obsahuje první díl ze série fotbalových detektivek, určené zejména mladším posluchačům. Autor Roberto Santiago, čte Martin Písařík.

Série Fotbaláci