Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Penderwickovi

Penderwickovi

Jeanne Birdsall

Délka: 7 h 30 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2024
Typ souboru: MP3
Velikost: 423 MB

PRÁZDNINOVÝ PŘÍBĚH ČTYŘ SESTER, DVOU KRÁLÍKŮ A JEDNOHO MOC ZAJÍMAVÉHO KLUKA

Jsou letní prázdniny a čtyři sestry Penderwickovy - Rosalinda, Skye, Jane a Batty - se po změně plánů vydávají se svým otcem do pronajaté chaty na panství Arundel. To, co mělo být odpočinkovým časem, se nakonec stane dny plnými nečekaných dobrodružství. Sestry mají plné ruce práce s objevováním letního kouzla rozlehlých zahrad Arundelu, půdy plné pokladů, ochočených králíků a kuchařky, která peče nejlepší perník v Massachusetts. Nejlepším objevem je však Jeffrey Tifton, syn majitele Arundelu, který se rychle ukáže jako dokonalý parťák pro jejich dobrodružství. Mezi dívky zapadne, a to i přes svou příšernou, snobskou a arogantní matku, která je rozhodnutá poslat ho do vojenské internátní školy. Ledová paní Tiftonová není z Penderwickových tak nadšená jako Jeffrey a varuje je, aby se vyhýbali problémům. Což samozřejmě udělají - nebo ne? Jedno je jisté: bude to léto, na které Penderwickovi nikdy nezapomenou.

JEANNE BIRDSALL
Americká fotografka a spisovatelka knih pro děti. Vyrůstala na předměstí západně od Filadelfie, kde trávila většinu času čtením a sněním. V deseti letech se rozhodla, že se stane spisovatelkou (zápis v deníku z roku 1962: Myslím, že to umím). Nejdříve se věnovala jiným zaměstnáním, především práci fotografky, některá její díla byla vystavena v galeriích po celém světě. Nejvíce ji proslavila pětidílná série o rodině Penderwickových. První kniha z této série, The Penderwicks, získala v roce 2005 Národní knižní cenu za literaturu pro mládež.

Nahrávka vznikla podle knihy Jeanne Birdsallové Penderwickovi, vydané nakladatelstvím Euromedia Group k. s. v roce 2006. Text © Jeanne Birdsall 2005. All rights reserved including the right of reproduction in whole or in part in any form. This edition published by arrangement with Random House Children’s Books, a division of Penguin Random House LLC. Z anglického originálu The Penderwicks, vydaného nakladatelstvím Random House v New Yorku roku 2005, přeložila Jitka Herynková. Translation © Jitka Herynková, 2006. Čte Aleš Procházka. Režie a zvuk Nikolaj Ivaskiv. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Diana Delevová. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2024.

Audiokniha Penderwickovi, autorka Jeanne Birdsall, čte Aleš Procházka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma