Obálka audioknihy Příběhy ze západní Afriky

Interpret: Kristýna Bodjona
Vydavatel: Máma z Afriky
Vydáno: 2021

Audiokniha Příběhy ze západní Afriky je sbírkou povídek a příběhů, které se tradičně předávají orální formou z generace na generaci. Součástí každého příběhu je nějaké morální poučení, kterým se má posluchač ve svém životě řídit. Africký vypravěč vypráví své příběhy při soumraku okolo ohně za zvuku přírody a děti sedí v kruhu okolo něj. Sám sebe často doprovází hrou na africké bubínky.

Tato skutečnost je v audioknize zachována. Každý příběh je doprovázen zvuky přírody, příjemným praskáním ohně a je uveden hrou na bubínky. Při poslechu máte pocit, že jste se ocitli až v daleké Africe.

KRISTÝNA BODJONA
Kristýna Bodjona je maminkou tří dětí afro-evropského původu a na rodičovské dovolené založila projekt Máma z Afriky. Téma Afriky je jí velmi blízké, jelikož od roku 2014 – 2019 pobývala v Togu, kde vyslechla řadu povídek a příběhů, které vypráví v audioknize Příběhy ze západní Afriky. Kristýna se zabývá otázkou integrace míšených dětí do společnosti, rasovou diskriminací a péčí o afro vlasy.

Audiokniha Příběhy ze západní Afriky – komplet devíti příběhů, určených dětem, čte autorka Kristýna Bodjona.