Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Vládce džinů

Vládce džinů

P. Djèlí Clark

Délka: 17 h 6 min
Interpret: Karolína Půčková
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 964 MB

STEAMPUNKOVÁ URBAN FANTASY Z ALTERNATIVNÍ HISTORIE

Roku 1872 otevřel záhadný mystik al-Džáhiz v Káhiře portál, kudy se do světa vrátili džinové. Jejich magické schopnosti urychlily technologický pokrok lidstva a Egypt se stal světovou velmocí.

O čtyřicet let později, v předvečer mírového sněmu, na němž egyptský král hodlá odvrátit hrozící válečný konflikt v Evropě, dojde v Gíze k masové vraždě. Oběti byly usmrceny s použitím magie a pachatel, záhadný muž se zlatou maskou, tvrdí, že je zmizelý al-Džáhiz a nyní se vrátil zpět. Vyšetřování se ujímá mladá, ale již proslulá agentka Fátima, zvláštní vyšetřovatelka Ministerstva alchymie, kouzel a nadpřirozených entit…

P. DJÈLÍ CLARK
P. Djèlí Clark se narodil a žije v New Yorku, dětství však strávil v rodné zemi svých rodičů, na ostrovech Trinidad a Tobago. Je autorem novel A Dead Djinn in Cairo (Mrtvý džin v Káhiře, 2016), The Black God’s Drums (Bubny černého boha, 2018) a The Haunting of Tram Car 015 (Děsy z tramvaje 015, 2019). Druhá zmíněná novela získala cenu Alex Award 2019, udělovanou Americkou knihovnickou asociací. Význačná ocenění Nebula a Locus obdržela též Clarkova povídka The Secret Lives of the Nine Negro Teeth of George Washington (Tajný život devíti černošských zubů George Washingtona, 2018). Vládce džinů (2021) je prvním autorovým románem.

KAROLÍNA PŮČKOVÁ
Karolína Půčková se narodila 8.2.1996 v Praze, kde rovněž vystudovala obor Herectví a moderování. V umění má ráda pestrost. Vidět ji můžete převážně na divadle. Je členkou spolku 3D Company, SpoluHra, ale objevuje se i na jiných pražských scénách. Také se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Zkouší flamenco, skládá a píše, převážně do šuplíku. Od malinka miluje mluvené slovo i dabing. Je bývalou elévkou Českého rozhlasu. Práce hlasového interpreta je pro ni odměnou a možností vždy se něčemu novému přiučit.

Copyright © 2021 by P. Djèlí Clark

Audiokniha Vládce džinů, autor P. Djèlí Clark, překlad Jakub Němeček. Čte Karolína Půčková, režie Kateřina Bubeníčková.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma