Obálka audioknihy Pod toskánským sluncem

Interpret: Renata Honzovičová Volfová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

Audiokniha vzpomínek vznikla na základě deníku z prvních pěti let autorčina pobytu v Toskánsku. Spolu s přítelem Nedem zakoupila opuštěnou vesnickou usedlost a rozhodla se ji zrenovovat tak, aby nenarušila její původní kouzlo. Kdo někdy renovoval dům, dobře ví, že na popis peripetií s tím spojených by nestačila ani celá kniha. Autorka se zaujetím ale zároveň humorným nadhledem popisuje práci na domě a setkání se svérázným italským naturelem. Historie, která doslova prorůstá krajinou, vynikající a přitom jednoduchá italská kuchyně a krásná příroda se slévají do bohaté mozaiky příběhů a vyprávění, které autorka okořenila více jak padesáti originálními recepty.

FRANCES MAYESOVÁ
Autorka úspěšných knih čerpajících z jejích pobytů v Toskánsku, kde pravidelně tráví část roku, a několika svazků prózy a poezie. Je pravidelnou přispěvatelkou časopisů Food & Wine, House Beautiful a dalších periodik, na San Francisco State University přednáší obor tvůrčího psaní. Její román Pod toskánským sluncem figuroval více než dva roky na žebříčku bestsellerů listu New York Times. Roku 2003 se dočkal i úspěšného filmového zpracování. V češtině vyšly i její další knihy La bella Toscana, Toskánsko na každý den, Vaříme s toskánským sluncem a Rok ve světě.

RENATA VOLFOVÁ
Herečka, rozhlasová hlasatelka a dabérka. Po svém otci Richardu Honzovičovi zdědila lásku k filmu a k rozhlasu. Vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Hrála mimo jiné ve filmech Prodloužený čas a Fešák Hubert, ale známá je především jako dabérka. Téměř dvě desetiletí pracovala jako hlasatelka stanice Český rozhlas 2 Praha. Namlouvá komentáře k televizním pořadům a pro nevidomé načetla na 150 audioknih. Tympanum v její interpretaci vydalo audioknihy Solaris, Šifra mistra Leonarda, A hory odpověděly, Čtyři dohody – pracovní kniha, Žena pro třetího krále a další.

Pod toskánským sluncem – audiokniha plná dojmů a zážitků z několikaletého pobytu v italském Toskánsku. Autorkou je Frances Mayesová. Čte Renata Volfová.