Obálka audioknihy Pověsti českých hradů a zámků

Pověsti českých hradů a zámků

Josef Pavel

Interpret: Barbora Hrzánová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011

Velkorysý projekt kapely Čechomor a Supraphonu. Celkem na třech audioknihách vycházejí postupně pověsti hradů a zámků na Moravě, v Čechách a ve Slezsku.
Legendy, opředené kolem tajemných staveb hradů, tyčících se zpravidla vysoko v lesích, vyprávějí o pokladech, zázracích, umrlcích a nadpřirozených bytostech.
Lidové písně tvoří mezihry, v nichž navazují na nedopovězená tajemství. Jsou upravené Karlem Holasem a Františkem Černým z Čechomoru tak, aby korespondovaly s podivuhodnými a dramatickými událostmi pověstí.
Na tomto titulu vypráví sedm legend z Čech Barbora Hrzánová.
Písničky i pověsti se vážou k hradům Hazmburk, Helfenburk, Kašperk, Košumberk, Lichnice, Smečno a Strakonice. Názvy skladeb i pověstí spolu souznějí a doplňují se i v humoru, nadhledu a poetičnosti (Kočičí bál, Vinný sklep, Dívčí kámen, Hadí korunka, Kacafírek, Tři havrani a Střevíčky z těsta).

Obsah:
1. Kočičí bál Intro
2. Pověst Kočičí bál (Helfenburk)
3. Kočičí bál
4. Pověst Vinný sklep (Hazmburk)
5. Vinný sklep
6. Pověst Dívčí kámen (Lichnice)
7. Dívčí kámen
8. Pověst Hadí korunka (Smečno)
9. Hadí korunka
10. Pověst Kacafírek (Košumberk)
11. Kacafírek
12. Pověst Tři havraní muži (Kašperk)
13. Tři havraní muži
14. Pověst Střevíčky z těsta (Strakonice)
15. Střevíčky z těsta

Pověsti českých hradů a zámků - první díl trilogie pověstí českých, moravských a slezských hradů a zámků z původního textu Nadi Moyzesové, doprovázený písněmi kapely Čechomor. Audioknihu vypráví Barbora Hrzánová.