Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Povídky z Oděsy a odjinud 2

Povídky z Oděsy a odjinud 2

Mark Polevoj

Délka: 2 h 23 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: JONATHAN LIVINGSTON
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 134 MB

Emigrace, odloučení a válka – neobyčejné osudy poutníků 20. století

Hrdinové příběhů v citlivém podání Pavla Soukupa prožívají své (ne)všední osudy mezi Oděsou, válečnou vřavou v Evropě a New Yorkem.

Oděsa je město nádherné a kumštu přímo zaslíbené. Z Oděsy pochází nejeden ruský literát, z nichž nejslavnější je u nás hojně čtený a uznávaný Isaak Babel. Pro velký úspěch první audioknihy Povídky z Oděsy i odjinud jsme se dohodli s panem autorem na další audio knize. Název jsme ponechali, jen doplnili číslem 2, protože nejlépe charakterizuje Polevého tvorbu. Jeho příběhy se opravdu
odehrávají jak v jeho rodném městě, tak třeba v Americe či v západní Evropě. Jsou tragické, komické, dobrodružné, milostné i kratochvilné, ale především jsou vždy velmi člověčí – o všednodenních, a přesto nevšedních událostech a lidech.

Výbor povídek představuje působivý průřez dějinnými mezníky 20. století vnímanými optikou všednodennosti. Hrdinové příběhů v citlivém podání Pavla Soukupa prožívají své (ne)všední životy mezi černomořským přístavem Oděsou, anonymními mrakodrapy i veselými kabarety v New Yorku a ozvěnami vzpomínek na trpká léta válečná. Autor v detailu a téměř filmové zkratce předestírá – někdy jen letmo načrtnuté, o to však věrohodnější – příběhy těch, kterým osud přiřkl putování jako životní úděl.

Audiokniha Povídky z Oděsy a odjinud 2. Autor Mark Polevoj, čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma