Pro hrst lentilek

Koupit za 199 Kč Cena včetně DPH

Délka: 6 h 10 min
Interpret: Šárka Vaculíková
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 348 MB

Audiokniha Pro hrst lentilek je plná dobrodružství, určeného dětem. Autorem je Lavie Tidhar. Čte Šárka Vaculíková.

Slavný soukromý detektiv Phil Marlowe má vážnou konkurentku: je jí dvanáct a jmenuje se Nelle.

Nelle žije ve městě, kde byla na všechny sladkosti vyhlášena prohibice. Jenže se zákazem čokolády a bonbonů začnou okamžitě vznikat pašerácké gangy a v policii bují korupce. Když jednoho dne vstoupí do Nelliny detektivní kanceláře v zahradní kůlně zlopověstný gangster Eddie Mentolka a požádá Nelle, aby mu našla ztraceného plyšového medvídka, hrdinka zavětří velký případ. Ale než se jí podaří méďu vypátrat, zmizí i Eddie. Proč byl medvídek pro Eddieho tak důležitý? A co se skrývá v opuštěné továrně na čokoládu? Zábavná „báječně čokoládová“ parafráze na slavné detektivní romány z doby americké prohibice okouzlí nejen děti, ale i hravé dospělé.

LAVIE TIDHAR
Narodil se v izraelském kibucu, ale žil i v Jižní Africe, Laosu nebo na Vanuatu a dnes žije v Londýně. Ve světě literatury si udělal jméno jako autor sci-fi a fantasy, ale věnuje se rozmanitým žánrům od básní a povídek až po grafické romány. Za svůj román Osama (Usáma) získal v roce 2012 World Fantasy Award for Best Novel a porazil tak mj. Stephena Kinga nebo George R. R. Martina. V roce 2007 vydal sbírku židovských fantasy povídek pod názvem HebrewPunk.

ŠÁRKA VACULÍKOVÁ
Vystudovala herectví na Pražské konzervatoři a katedru Autorské tvorby a Pedagogiky na DAMU. Před televizní kamerou debutovala v pohádkovém příběhu Zakletá třináctka (2004), kde si zahrála hned jednu z hlavních rolí po boku Hany Maciuchové a Gabriely Vránové. Nabídku do seriálu TV Nova Ulice dostala ještě jako studentka pražské konzervatoře, jednu z hlavních postav si Šárka Vaculíková zahrála také v třináctidílném seriálu První krok. Objevila se ve filmech David, Zloději zelených koní, Seznamka nebo v pohádce Řachanda. Je v angažmá v Divadle na Vinohradech, kromě toho účinkuje také v inscenacích Divadelního spolku Kašpar a v Divadle v Celetné uvádí své autorské představení Milena má problém. S vydavatelstvím Tympanum spolupracovala na titulu Tereza – Etiketa pro dívky.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma