Obálka audioknihy Pohádky o vodnících, rusalkách a divém muži

Pohádky o vodnících, rusalkách a divém muži

Adolf Daněk

Interpret: Vlastimil Brodský
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2014

Vodník, rusalky, ale i světýlka a divý muž patří k neopomenutelným pohádkovým bytostem českého bájesloví. Trestaly zlo a dobré odměňovaly, tak jak to v pohádkách má být. Vodníkům a rusalkám senejlépe dařilo v kraji rybníků - v jižních Čechách, světýlkám a divému muži či hejkalovi pak v hlubokých šumavských hvozdech.Výtvarnou podobu jim vtiskl ve svých četných ilustracích malíř JosefLada, proto také obal nabízeného titulu zdobí jeho důvěrně známý vodník na vrbě. O poetický text sedmi vybraných pohádek se v režii Jana Fuchse podělili dva velcí vypravěči - Jiřina Jirásková a Vlastimil Brodský. Hudbu složil a nahrál Pavel Vaculík.

Obsah:
1. Jak vodník vytrestal pytláka
2. Jak vodník škádlil rybáře
3. Očarovaná bota
4. Rusalky
5. Hastrmanka
6. Divý muž a zlatý kámen
7. Pomoc v nouzi

Pohádky o vodnících, rusalkách a divém muži - audiokniha obsahuje pohádky, jejichž autorem je Adolf Daněk. Vyprávějí Jiřina Jirásková a Vlastimil Brodský.