Obálka audioknihy Sherlock Holmes - Žlutá tvář

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2011
Série: Sherlock Holmes

Když se poněkud znuděný Holmes vrátí domů z procházky s doktorem Watsonem, zjistí, že se tu minul s návštěvou. Dotyčný ale u něj v roztržitosti zapomněl svou dýmku, ze které Holmes odhadne velmi přesně charakter a povahu neznámého hosta. Oním hostem se ukáže být pan Grant Munro, který se krátce nato znovu objeví a Holmesovi a jeho příteli odvypráví svůj případ, kdy byl klamán svou vlastní ženou Effie. Ta byla dříve provdána za jiného muže v Americe, se kterým měla i dítě. Oba ovšem zemřeli na žlutou zimnici a ona se stala vdovou. Poté se vrátila do Anglie a znovu provdala za Granta. Jejich manželství bylo téměř dokonalé, ale vše se zlomilo ve chvíli, kdy Effie svého muže poprosila o 100 liber, ale odmítla říci za jakým účelem. Dva měsíce nato byla přistižena jak má zvláštně blízký vztah s nájemníky domu poblíž domu svého manžela. Jaké je pouto Effie s nájemníky domu? Proč si vypůjčila peníze, ale odmítla říci k čemu? Kdo je ten muž se žlutou tváří v domě?

Sherlock Holmes - Žlutá tvář - další z příběhů Sherlocka Holmese, jehož stvořil král detektivky, Arthur Conan Doyle. Audioknihu čte Vladimír Čech.

Série Sherlock Holmes

Obálka audioknihy Slavné případy Sherlocka Holmese 6