Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Trampoty s kapitánem

Trampoty s kapitánem

Vlastislav Toman

Délka: 8 h 38 min
Interpret: Aleš Procházka
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 487 MB

PRÁZDNINOVÁ DOBRODRUŽSTVÍ KLUBU STRÁŽCŮ

Knižní zpracování kresleného seriálu z legendárního Ábíčka. Parta kluků, kteří si říkají Strážci, tráví prázdniny na Lipně a přitom zažívá dobrodružné příhody.

Kdo jsou Strážci? Přece parta správných kluků, jejichž dobrodružství léta hltali čtenáři časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců, legendárního Ábíčka. Na stránkách časopisu vycházely jejich příhody v kresleném seriálu, pro jejich oblibu se dočkaly i knižního zpracování. Honza, Hadži, Zrzek, Robin a Kája odjedou na prázdniny na lipenskou přehradu. Těší se, co nového na vodě zažijí. Jejich loďka už netrpělivě čeká. Jenže do cesty se jim připletou Piráti a tajemný cizinec, který se vydává za kapitána Nema. Tyhle prázdniny nebudou ani trochu nudné…Tak tedy: Kontra a poslouchat!

VLASTISLAV TOMAN
Jedna z nejvýraznějších osobností časopisu ABC. Plzeňský rodák sbíral první zkušenosti ve vojenském tisku a v té době se také seznámil s Jaroslavem Foglarem. Po odchodu z armády zformoval legendární Ábíčko, které nepřetržitě vedl 35 let. Proslul neuvěřitelnou invencí a nápady, psal dobrodružné knihy, vytvořil legendární ságu ze Žluté planety a z původních povídek vypracoval scénář pro jeden z nejznámějších komiksů v tehdejší ČSSR. Vycítil potenciál vystřihovánek – díky němu se na stránky ABC dostaly papírové modely Richarda Vyškovského. V šedesátých letech se zasloužil o publikační návrat Jaroslava Foglara, kterému dal možnost na stránkách ABC pravidelně publikovat. Knižně vyšlo několik řad jeho Velké knihy komiksů i souborné vydání kresleného seriálu Kruan ze Žluté planety, knihy Pán vlků, Příběhy psané střelným prachem a mnoho dalších.

ALEŠ PROCHÁZKA
Herec a dabér. Studoval na Gymnáziu Jana Nerudy a pražské DAMU. Působil v Činoherním studiu Ústí nad Labem, později hostoval v Činoherním klubu Praha a v Městském divadle v Kolíně. Hrál rovněž v Divadle pod Palmovkou. Účinkoval i v televizních seriálech jako Ordinace v Růžové zahradě, Bambinot, 1. mise, Specialisté a další. Díky svému hlasovému projevu je léta obsazován v dabingu. Jeho hlasem promlouvají například Kyle MacLachlan jako agent Cooper v seriálu Městečko Twin Peaks, Tom Hanks, Kevin Spacey, John Cusack, Clive Owen a mnozí další.

Nahrávka vznikla podle knihy Vlastislava Tomana Trampoty s kapitánem, vydané nakladatelstvím TURISTASHOP – turistické nakladatelství v roce 2021. Text copyright © Vlastislav Toman, 1971. Čte Aleš Procházka. Režie, zvuk Jan Koukal. Design a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Trampoty s kapitánem, autor Vlastislav Toman, čte Aleš Procházka.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma