Obálka audioknihy Na dveře klepe smrt

Na dveře klepe smrt

Peter James

Interpret: Martin Siničák
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

„Varuju tě a tohle varování nebudu opakovat. Neber tu roli.
Vezmeš tu roli a jsi mrtvá.“

Ve městě Brighton se chystá natáčení velkolepého hollywodského filmu o lásce mezi anglickým králem Jiřím IV. a Marií Fitzherbertovou. Pro rockovou ikonu Gaiu, která se touží prosadit jako herečka, znamená film příležitost dosáhnout na Oskarovou sošku. Pro detektiva-superintendenta Roye Gracea ze sussexské kriminálky je Gaiin pobyt ve městě noční můra. Grace byl varován, že Gaiu pronásleduje posedlý fanoušek či fanynka. První pokus připravit ji o život se odehrál několik dní před tím, než opustila svůj domov v Los Angeles. Teď se ale šílenec zřejmě volně pohybuje v Brightonu a čeká…

PETER JAMES
Anglický spisovatel, scénárista a producent, autor řady detektivek a psychothrillerů. Narodil se v Brightonu, po studiích na filmové škole strávil několik let v Kanadě a USA, kde pracoval jako scenárista a producent. V 70. letech 20. století založil vlastní nezávislou produkční společnost, se kterou natočil osm filmů. Po návratu do Anglie spoluzaložil dvě filmové společnosti. Na svém kontě má kolem dvaceti filmů a seriálů, z těch novějších to je Kupec benátský s Al Pacinem v hlavní roli. Má také svůj vlastní rozhlasový pořad na BBC. Zabývá se studiem medicíny, nadpřirozených jevů a lidských prožitků mimo vlastní tělo, například při klinické smrti, které mu slouží jako inspirace pro jeho filmovou a literární tvorbu. Jeho romány mu vysloužily mu přezdívku „britský Stephen King“, byly přeloženy do dvou desítek jazyků s více jak 18 000 000 prodanými výtisky. V současné době se podle jeho detektivek připravuje televizní seriál.

MARTIN SINIČÁK
Po gymnáziu vystudoval divadelní fakultu JAMU. Už na škole začal hrát v undergroundovém Divadle v 7 a půl, poté nastoupil angažmá v HaDivadle, kde za 5 let vytvořil řadu rolí (Porucha, Maryša, Platonov,). Nyní je členem činohry Národního divadla Brno, kde je možné ho shlédnout v inscenacích Milenci nebes, Petrolejové lampy (širší nominace na cenu Thálie 2016), Noc bláznů, Před východem slunce či jako Saturnina. Pohostinsky hrál v ostravském divadle Petra Bezruče, v divadle Polárka, či v pražském Divadle Letí. Je držitelem ceny Thálie pro činoherce do 33 let. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem. Diváci jej mohou znát z TV seriálů (Četníci z Luhačovic, Rapl, MOST!, První republika) a filmů (Teplé škvarky, Špindl, Rašín, Národní třída a další). Pro Tympanum načetl detektivní thriller Stále půlnoc.

Nahrávka vznikla podle knihy Petera Jamese Na dveře klepe smrt vydané nakladatelstvím BRÁNA, a. s. v roce 2017. Copyright © Really Scary Books / Peter James 2012. Z anglického originálu Not Dead Yet vydaného nakladatelstvím Macmillan, Londýn 2012, přeložil Stanislav Pavlíček. Translation © Stanislav Pavlíček, 2017. Čte Martin Siničák. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Hudba Kittchen. Obálka Shutterstock. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v září 2019.

Audiokniha Na dveře klepe smrt – detektivní thriller autora světových bestsellerů Petera Jamese. Čte Martin Siničák.