Obálka audioknihy Útěk do divočiny

Interpret: David Matásek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

MŮŽEME UTÉCT PŘED NĚČÍM, CO POTŘEBUJEME K ŽIVOTU NEJVÍC?

Autor líčí příběh mladého muže z dobře situované rodiny, který tragicky zahynul při své osamělé pouti Amerikou v syrové aljašské divočině.

Strhující líčení osamělého putování mladého muže z dobře situované rodiny, který tragicky zahynul na své pouti Amerikou v syrové aljašské divočině. Chtěl nalézt sám sebe, utéct před svazující společností, oprostit se od všeho zbytečného a dokázat, že člověk může žít v souladu s přírodou. Kultovní kniha Jona Krakauera, který líčí mladíkovu strastiplnou i osvobozující cestu a zároveň se snaží odhalit motivy jeho extrémního rozhodnutí, se stala předlohou stejnojmenného filmu v režii Seana Penna.

JON KRAKAUER
Americký novinář, spisovatel, objevitel a horolezec. Je autorem bestsellerů Into the Wild (Útěk do divočiny), Under the Banner of Heaven a Where Men Win Glory: The Odyssey of Pat Tillman. Je také autorem řady článků v prestižních časopisech. Rok po promoci se sám vydal na Aljašku, kde v horách a v divočině strávil tři týdny. Tyto zážitky později využil i při psaní knihy Útěk do divočiny. V roce 1996 vystoupil na Mount Everest, při sestupu však přišli o život čtyři členové původně šestičlenného týmu. Tento zážitek zpracoval v knize Into Thin Air, podle níž v roce 2015 natočil režisér Baltasar Kormákur úspěšný snímek Everest.

DAVID MATÁSEK
Český herec a muzikant. Vystudoval Pražskou konzervatoř. Hrál v různých souborech – ve studiu Bouře, v Náhradním divadle, spolupracuje s Divadlem v Řeznické. Do roku 1995 byl členem činohry Národního divadla, kde ztvárnil například císaře Nera ve hře Britannicus Jeana Racina, poté nastoupil do Divadla Komedie, kde vystupoval mj. jako Petruccio ve Zkrocení zlé ženy. Roku 2002 se vrátil zpět do činohry Národního divadla. Na televizní obrazovce ho proslavila především role Kendyho v pětidílné filmové „básnické“ sérii Dušana Kleina.

Nahrávka vznikla podle knihy Jona Krakauera Útěk do divočiny, vydané nakladatelstvím Portál v roce 2020. Text copyright © 1996, 2015 by Jon Krakauer. Z anglického originálu Into the wild přeložil Jiří Martínek. Translation © Jiří Martínek, 1998, 2020. Čte David Matásek. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Vratislav Hubička. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Photo © Shutterstock. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, 2023.

Audiokniha Útěk do divočiny, autor Jon Krakauer, čte David Matásek.