Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Všímavost a soucit se sebou

Všímavost a soucit se sebou

Jan Benda

Délka: 7 h 21 min
Interpret: Miroslav Černý
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 415 MB

Cesta za poznáním sebe sama je tím nejúžasnějším dobrodružstvím. Kanonické texty nejvyšší-ho budhistického učení Abhidhammy skrývají mnoho poznatků o lidské mysli a v posledních letech stále více pronikají do metod západní psychologie. Kniha nabízí cennou inspiraci pro odborníky i pro všechny zájemce o sebepoznávání, seberozvoj, a práci s emocemi. Autor čerpá z vlastní terapeutické a meditační praxe, i z nejnovějších výzkumů v oblasti emocí, všímavosti a soucitu se sebou samým. Představuje moderní a dosud nepublikované psychoterapeutické postupy. Kniha nabízí teoretický výklad i praktický popis celkem osmnácti cvičení, která po-sluchačům umožní zážitkovou zkušenost. Neboť u všímavosti platí, že: „jedna unce praxe je cennější než tuna teorie.“

JAN BENDA
Jan Benda (1974) je psycholog a psychoterapeut, trenér a kouč. Žil jako dělník na Floridě, jako mnich v džungli na Šrí Lance, setkal se s utrpením druhých a prožíval i své vlastní. Žák Mirka Frýby, zakladatele satiterapie (léčby všímavostí) v České republice, a absovolvent vý-cviku Pesso Boyden psychomotorické terapie (PBSP). Ve své práci čerpá z již dvacetileté pra-xe v oblasti klinické psychologie a psychoterapie. Je autorem řady odborných a populárních publikací, přednáší o všímavosti na katedře psychologie FF UK v Praze.

Nahrávka vznikla podle knihy Jana Bendy Všímavost a soucit se sebou, vydané nakladatelstvím Portál v roce 2019. Copyright © 2019 Jan Benda. Čte Miroslav Černý. Režie, zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, s. r. o., 2022.

Poutavá audiokniha pro odborníky i laiky o podstatě a metodách všímavosti jakožto cestě ke zdraví, štěstí, a soucitu k nám samým i všem živým bytostem.... Autor Jan Benda, čte Miroslav Černý.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma