Prokletý ostrov

Délka: 14 h 53 min
Interpret: Pavel Rímský
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 839 MB

Prokletý ostrov - audiokniha obsahuje strhující thriller, který je předlohou stejnojmenného filmu s Leonardem DiCapriem. Autor Dennis Lehane. Čte Pavel Rímský.

Píše se rok 1954 a vykonavatel federálního soudu Teddy Daniels se svým novým spolupracovníkem Chuckem Aulem přijíždějí na ostrov, kde sídlí nemocnice pro duševně choré zločince. Mají za úkol vyšetřit zmizení několikanásobné vražedkyně Rachel Solandové, která se nyní volně pohybuje po ostrově, ačkoliv měla být držena v cele pod stálým dohledem. Když se nad ostrovem přežene smrtící hurikán, nabývá případ stále temnějších a zlověstných rozměrů. Objevují se známky experimentů, děsivých chirurgických zákroků a smrtelných protitahů, prováděných ve skryté stínové válce. Nikdo z ostrova nevyvázne bez šrámů, protože v nemocnici není nic takové, jak se zdá být. Temně napsaný thriller kromě atraktivního děje zároveň nastoluje i mnohem závažnější otázky, mezi něž patří zneužití osobní moci, vina a trest či smysl spravedlivé odplaty.

Dennis Lehane (1965)
Patří mezi nejuznávanější americké autory, jeho knihy se pravidelně stávají předlohami hvězdných filmových adaptací: Sbohem, baby (2007, r. Ben Affleck), Tajemná řeka (2001, r. Clint Eastwood), Prokletý ostrov (2010, r. Martin Scorsese) a nejnověji Pod rouškou noci (2016, r. Ben Affleck). Sám Lehane se scenáristicky podílel na novodobých televizních klasikách The Wire a Boardwalk Empire. Tympanum vydává jeho audioknihy Prokletý ostrov a Pod rouškou noci.

Pavel Rímský (1949)
Po studiích na JAMU získal angažmá v divadle v Hradci Králové, později vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Švandově divadle i v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Filmoví diváci jej znají z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance, ale i z televizních seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Díky svému charakteristickému hlasu se uplatnil také v dabingu (např. major Freedman v seriálu M*A*S*H).

Nahrávka vznikla podle knihy Dennise Lehanea Prokletý ostrov vydané nakladatelstvím Olympia, a.s. v roce 2009. Copyright © 2003 by Dennis Lehane. Z anglického originálu Shutter Island přeložil Jakub Florian. Translation © 2009 by Jakub Florian. Čte Pavel Rímský. Režie a zvuk 3bees. Hudba Mario Buzzi. Design obalu Neil Johnston. Úprava obalu pro CD Martin Urbánek. Odpovědná redaktorka Karolina Srncová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v říjnu 2017.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma