Obálka audioknihy Lucifer a Markétka

Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023

Už je tomu sto let, co Laurent de Angeloure, známý především jako nesmrtelný hrabě de Saint-Germain, opustil švédský královský dvůr. Díky této zkušenosti se naučil vystupovat pod různými falešnými jmény. Bez přátel, bez jediné živé bytosti, s níž by mohl sdílet své tajemství, putuje Evropou i vzdáleným Orientem, avšak ani Laurentova samota netrvá věčně.

Píše se rok 1748 a ve Frankfurtu nad Mohanem se schyluje k důležité události. Městskou branou přijíždějí dva cizinci, jedním z nich je právě Laurent a druhým je muž, jehož přítomnost by nikdo neočekával. Laurentovým novým přítelem a učitelem totiž bude sám Lucifer. Ten dává našemu hrdinovi novou identitu a představuje ho jako Karla Johanna Fausta, filozofa, učence a alchymistu. Společně s Luciferem se Laurent stává středobodem společenského života starého říšského města, seznamuje se s krásnou Markétkou a podléhá kouzlu Elizabety, provdané za císařského radu Johanna Caspara Goetha.

Nesmrtelný hrabě nevšedním způsobem vypráví příběh rodičů Johanna Wolfganga von Goetha, a postav, které jednoho z největších autorů světové literatury možná inspirovaly k napsání jeho nesmrtelného díla o doktoru Faustovi.

Kristýna Freiová: Lucifer a Markétka | Čte Vasil Fridrich | Režie Jan Drbohlav | Zvuk a střih Kate Hamsíková | Hudba Štěpán Škoch | Mastering Štěpán Škoch | Natočeno ve studiu All Senses Production s. r. o. | Grafiku CD podle knižní obálky upravila Jana Rybová | Produkce Kate Hamsíková-| Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v srpnu 2023

Natočeno podle knihy: Lucifer a Markétka © Kristýna Freiová, 2020
Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Brána, 2019

Audiokniha Lucifer a Markétka, autorka Kristýna Freiová, čte Vasil Fridrich.