Rezervoár č. 13

Délka: 10 h 15 min
Interpret: Otakar Brousek ml.
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 578 MB

Audiokniha Rezervoár č. 13 je pozoruhodný psychologický román s detektivní zápletkou, oceněný Literární cenou Costa. Napsal Jon McGregor a vypráví Otakar Brousek ml.

V anglické vesnici Gladstone poblíž malebného národního parku Peack District se na Silvestra ztratí nezletilá dívka Rebecca Shawnová. I přes rozsáhlé pátrání nenalezne policie jediné vodítko, co se s ní mohlo stát. Tragická událost rezonuje s životy místních a ani neúprosně uplývající čas nedokáže umlčet otázky, k čemu ten večer skutečně došlo. Někteří si představují, že dívčino tělo leží na dně jednoho z rezervoárů, jíní jsou přesvědčeni, že nastoupila do auta k nějakému cizinci, či prostě utekla a žije někde jinde. Důkazy, které by mohly vést k rozuzlení případu, jsou neprůkazné a obraz dívky se postupně mění v jakýsi stín minulých událostí, který však v životě komunity ve zlomových okamžicích znovu ožívá.

JON MCGREGOR
Narodil se v roce 1976 na Bermudských ostrovech. Vyrůstal ve východní Anglii a studoval mediální studia na Bradfordské univerzitě. Po přestěhování do Nottinghamu napsal svou románovou prvotinu If Nobody Speaks Of Remarkable Things, za niž byl vybrán mezi kandidáty na ocenění Booker Prize, ve svých dvaceti šesti letech jako nejmladší jmenovaný vůbec. Po románu So Many Ways To Begin napsal román Even The Dogs, odměněný Mezinárodní cenou města Dublin. Rezervoár č. 13 získal Literární cenu Costa, zároveň se ocitl v širším výběru na Man Booker Prize a byl nominován na The Goldsmiths Prize.

OTAKAR BROUSEK
Pochází z významné herecké rodiny, narodil se v Praze, kde také vystudoval hudebně dramatické oddělení konzervatoře. Prošel soubory Středočeského divadla v Kladně, Městských divadel pražských a Divadla na Fidlovačce. Od roku 2012 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Kromě divadla se objevuje ve filmu i televizi a příležitostně se věnuje moderování. V roce 2010 byl nominován za roli Veršinina ve Třech sestrách v Divadle Na Fidlovačce na Cenu Thálie. Hojně se věnuje také dabingu – svůj hlas propůjčil Russelu Croweovi, Paulu Reiserovi nebo Lupinovi z čarodějné série o Harrym Potterovi. Pro Tympanum natočil audioknihu Den pro Šakala.

Nahrávka vznikla podle knihy Jona McGregora Rezervoár č. 13 vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. RESERVOIR 13 Copyright  2017, Jon McGregor, All rights reserved. Z anglického originálu Rezervoir 13, vydaného nakladatelstvím Catapult v roce 2018, přeložila Petra Diestlerová. Translation © 2019 by Petra Diestlerová. Čte Otakar Brousek. Režie Dimitrij Dudík. Hudba Kryštof Marek. Zvuk Pavel Štěpánek. Grafická úprava obalu Emil Křižka. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v březnu 2019.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma