Tvář vody

Délka: 12 h 40 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 714 MB

Audiokniha Tvář vody – fantasy román, který byl předlohou stejnojmenného filmu v režii Guillerma del Tora, který je spolu s Danielem Krausem autorem knihy. Film byl oceněn čtyřmi Oscary. Čte Jitka Ježková a Pavel Soukup.

Němá Elisa žije v malé špeluňce nad kinem Arcade v Baltimoru. Pracuje jako uklízečka v přísně střeženém výzkumném středisku a jejími jedinými přáteli jsou stárnoucí malíř Giles a kolegyně Zelda. Jednoho dne jí však na seznam úkolů přibyde nová laboratoř, jíž obývá živý objekt tajného vládního experimentu – humanoidní vodní tvor. V džungli byl znám jako Deus Brânquia neboli Žabernatý bůh, zde je předurčen k vivisekci. Mezi němou dívkou a zvláštní bytostí vznikne nečekané pouto, které navždy změní jejich osudy.

GUILLERMO DEL TORO
V roce 1993 dostal na Filmovém festivalu v Cannes Cenu kritiků za svůj celovečerní debut Stroj času a tím se zařadil mezi nejuznávanější a nejžádanější scenáristy a režiséry. Na kontě má filmy jako Ďáblova páteř (2001), Faunův labyrint (2006), Hellboy 1 a 2 (2004, 2008) nebo Crimson Peak (2015). Jeho tvorba se silně opírá o weird fiction, fantasy a horor. Je také autorem rozsáhlé studie o filmech Alfreda Hitchcocka, spoluautorem trilogie The Strain a s Danielem Krausem kromě Tváře vody napsal také román Trollhunters. Knižně vyšly i jeho scénáře ke snímkům Stroj času a Hellboy. Snímek Tvář vody (2017) v jeho režii získal čtyři Oscary v kategoriích: Nejlepší režie, Nejlepší film, Nejlepší výprava a Nejlepší hudba.

DANIEL KRAUS
Americký spisovatel a režisér, jehož knihy byly přeloženy do více než patnácti jazyků, vydal svoji první knihu v roce 2009. Jeho dvoudílný román The Death and Life of Zebulon Finch zahrnul časopis Entertainment Weekly do svého seznamu deseti nejlepších knih za rok 2015. Ve stejném roce mu vyšla kniha Trollhunters, kterou napsal s Guillermem del Torem. Ve spolupráci s ním vznikl i příběh Tvář vody a mexický režisér se rovněž ujal režie úspěšného filmu.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2018. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma