Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Černá labuť

Černá labuť

Nassim Nicholas Taleb

Délka: 20 h 52 min
Interpret: Michal Jagelka
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.18 GB

Bestseller amerického akademika a investičního poradce libanonského původu analyzuje fenomén „černých labutí“, tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září 2001, fenomenální úspěch společnosti Google či globální finanční a ekonomická krize v roce 2008.

Autor – jeden z mála odborníků, kteří nástup krize předvídali – věří, že příčinou naší nepřipravenosti na podobné zlomové události je především setrvačnost našeho myšlení v podobě přílišné důvěry ve statistiky a prognostiky, přehnaného kategorizování, hledání „logiky“ vývoje či soustřeďování se na specifika tam, kde bychom měli přemýšlet spíše v obecných kontextech.

Jeho kniha, vyzývající k tomu, abychom přehodnotili náš ustálený pohled na svět a přiznali si, jak málo o něm víme, patří dnes k nejdiskutovanějším pracím ve svém žánru, deníkem Times byla označena za jedno z nejvlivnějších děl posledních šedesáti let a díky autorovu širokému rozhledu, smyslu pro humor a zdravé provokativnosti je i velkým čtenářským zážitkem.

NASSIM NICHOLAS TALEB
Nassim Nicholas Taleb je libanonsko-americký esejista, filosof, odborník v oboru finanční matematiky, bývalý trader. Studoval na univerzitách ve Francii a USA jm. jako obchodník s finančními deriváty a investiční poradce. Je profesorem na Polytechnickém institutu Newyorské univerzity, působil rovněž na London Business School a Oxfordské univerzitě a v dalších institucích.

MICHAL JAGELKA
Český herec, moderátor a hlavně dabér! Začal sice studiem strojní průmyslovky, ale brzy přešel na Pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1999. Dabingu se věnuje od svých 12 let. Často dabuje například Leonarda DiCapria, Matta Damona nebo Orlanda Blooma

Audiokniha Černá labuť obsahuje knižní bestseller, jehož autorem je Nassim Nicholas Taleb. Překlad Jan Hořínek. Čte Michal Jagelka, režie Ondřej Černý.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma