Černá labuť

Délka: 20 h 52 min
Interpret: Michal Jagelka
Vydavatel: Audiotéka
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.18 GB

Audiokniha Černá labuť obsahuje knižní bestseller, jehož autorem je Nassim Nicholas Taleb. Překlad Jan Hořínek. Čte Michal Jagelka, režie Ondřej Černý.

Bestseller amerického akademika a investičního poradce libanonského původu analyzuje fenomén „černých labutí“, tj. nepředvídaných jevů a událostí s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti, jakým byl např. teroristický útok z 11. září 2001, fenomenální úspěch společnosti Google či globální finanční a ekonomická krize v roce 2008.

Autor – jeden z mála odborníků, kteří nástup krize předvídali – věří, že příčinou naší nepřipravenosti na podobné zlomové události je především setrvačnost našeho myšlení v podobě přílišné důvěry ve statistiky a prognostiky, přehnaného kategorizování, hledání „logiky“ vývoje či soustřeďování se na specifika tam, kde bychom měli přemýšlet spíše v obecných kontextech.

Jeho kniha, vyzývající k tomu, abychom přehodnotili náš ustálený pohled na svět a přiznali si, jak málo o něm víme, patří dnes k nejdiskutovanějším pracím ve svém žánru, deníkem Times byla označena za jedno z nejvlivnějších děl posledních šedesáti let a díky autorovu širokému rozhledu, smyslu pro humor a zdravé provokativnosti je i velkým čtenářským zážitkem.

NASSIM NICHOLAS TALEB
Nassim Nicholas Taleb je libanonsko-americký esejista, filosof, odborník v oboru finanční matematiky, bývalý trader. Studoval na univerzitách ve Francii a USA jm. jako obchodník s finančními deriváty a investiční poradce. Je profesorem na Polytechnickém institutu Newyorské univerzity, působil rovněž na London Business School a Oxfordské univerzitě a v dalších institucích.

MICHAL JAGELKA
Český herec, moderátor a hlavně dabér! Začal sice studiem strojní průmyslovky, ale brzy přešel na Pražskou konzervatoř, kterou absolvoval v roce 1999. Dabingu se věnuje od svých 12 let. Často dabuje například Leonarda DiCapria, Matta Damona nebo Orlanda Blooma

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma