Obálka audioknihy Tarzan z rodu Opů

Interpret: Jiří Hromada
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Nejznámější zpracování příběhu o legendárním Tarzanovi, hrdinovi z džungle, kterého vychovaly ho opice.

Malý John Clayton, jediné dítě lorda Greystokea, osiřelý v africké džungli, je zachráněn kmenem lidoopů. Dítě, pojmenované „Tarzan,” roste k mužnosti v divočině mezi divokými opicemi. Za pomoci nože a vrozené inteligence, Tarzan roste, aby se stal králem opic, schopný čelit jakémukoliv nebezpečí a pokořit všechny nepřátele. Lidé přicházející do Tarzanovy džungle, přinášejí nebezpečí, které je motivováno chamtivostí a podvody. Jestli má porazit tuto hrozbu a získat lásku Jane Porterové, krásné mladé ženy, bude zapotřebí veškeré Tarzanovy vychytralosti.

EDGAR RICE BURROUGHS
Americký spisovatel. Jeho nejznámějším dílem je série příběhů o Tarzanovi. Často střídal zaměstnání s nevalným úspěchem. Až v roce 1912 publikoval sérii příběhů z pozdějšího cyklu Johna Cartera, pána Marsu a také první díl ze série o Tarzanovi, které mu vynesly slávu a umožnily se věnovat psaní na plný úvazek. Nevyhýbal se ani historickým románům (Jsem barbar, Psanec z Tornu).

Nahrávka vznikla podle knihy Edgara Ricea Burroughse Tarzan z rodu Opů vydané nakladatelstvím Paseka v roce 1991. Copyright © Edgar Rice Burroughs, 1912. Z anglického originálu přeložil Václav Procházka. Translation © Václav Procházka. Čte Jiří Hromada. Režie, zvuk Vojtěch Machálek. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Klára Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.