Obálka audioknihy Na slepačích krídlach

Interpret: Marta Sládečková
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Wisteria Books
Vydáno: 2024

Spomienky na neľahké obdobie prostredníctvom detských očí.

Úspešný autobiografický román po nemecky píšucej autorky slovenského pôvodu Ireny Brežnej - v nemeckom origináli vyšla táto próza až po slovenskom vydaní a získala veľký ohlas v priestore nemeckého jazyka, ktorý sprevádzal aj záujem o jej preklad do viacerých jazykov. Prostredníctvom detskej hrdinky Jany, ktorej mama „zmizla" vo väzení, oživuje spoločenskú atmosféru rokov päťdesiatych, ale i fantazijný čas detstva plný veľkých pocitov a činov.

Autorka žijúca vo Švajčiarsku píše svoje súkromné dejiny z Trenčína 50. rokov. Spomienky na detstvo filtruje cez poučene naivistický pohľad, rafinovane zarámovaný kontextom životnej skúsenosti zrelej ženy, ktorej nechýba zmysel pre humor, ba až satiru.

„Páči sa mi ostať ležať a byť mŕtva, keď som sa obetovala za druhých. Škoda, že je už po vojne aj po Veľkej revolúcii a naši proletári sú slobodní. Všetko dôležité je vykonané, teraz už len musíme byť šťastní, a to je strašne ťažké.“

Vydanie audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Nahrávka a mix BMT studio 2024 | autor: © Irena Brežná 2010 | interpret: Ⓟ Marta Sládečková 2024 | zvuk © Miroslav Králik 2024 | hudba © DeepHarmony 2024 | réžia © Barbora Kardošová 2024 | obálka © Jana Sapáková 2010 | grafická úprava © Ryc Trable 2024 | Vyrobila: WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava .Ⓟ 2024 © 2024 | Vydanie prvé | Logo FPU

Audiokniha Na slepačích krídlach - autor Irena Brežná, čte Marta Sládečková.