Obálka audioknihy Už teď jsi mrtvá

Už teď jsi mrtvá

Sharon J. Bolton

Interpret: Michal Bumbálek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Krátce před rozbřeskem se pasažéři vyhlídkového letu balónem nad národním parkem na skotsko-anglické hranici stanou svědky vraždy mladé dívky. Necelou hodinu poté vrah balon v divočině dostihne a sestřelí. Katastrofu přežije jediný člen posádky – zraněná žena. Spatřila vrahovu tvář – ale on také spatřil ji. A je odhodlán udělat vše pro to, aby ji umlčel. Žena prchá neosídlenou krajinou, osamělá a vyděšená, a snaží se co nejdříve dostat do bezpečí. Ukazuje se, že nejen nad jejím horečnatým „teď“, ale i nad její minulostí visí mnoho otázek. Proč se tak úzkostlivě vyhýbá policii? Má snad vražda něco společného s její sestrou, která let nepřežila? Místo, kde žena hledá bezpečí, se může snadno proměnit v tu největší hrozbu.

Vzpomínky i přítomnost, láska a smrt se proplétají v jedinečném podání čtyř hereckých osobností až do překvapivého finále.

SHARON J. BOLTON
Její knihy byly nominovány na všechny významné literární ceny, určené pro autory detektivek a thrillerů. Mnohé z těchto nominací proměnila ve vítězství, z těch nejvýznamějších lze jmenovat prestižní cenu Dagger in the Library. Kolegové ze spisovatelské branže o Sharon Bolton hovoří bez výjimky s velkou úctou – za všechny ocitujme Tess Gerritsen: „S. J. Bolton mění tvář krimirománu, jak jsme ho znali doposud.“

JAN KOLAŘÍK
Již při studiích na brněnské konzervatoři spolupracoval s Divadlem Husa na provázku, jehož je dodnes členem. Vytvořil zde výrazné role v inscenacích Balada pro banditu, Amadeus, Doktor Faust, Evangelium sv. Lukáše, Lásky jedné plavovlásky, Cirkus Havel a řadě a dalších. Vedle toho jsme jej mohli také vidět například ve filmech Karamazovi nebo Hastrman. Kromě dabingu a divadla je také moderátorem na brněnském rádiu Krokodýl a často spolupracuje s rozhlasem.

MICHAL BUMBÁLEK
Vystudoval herectví na brněnské konzervatoři a na JAMU. Ještě před absolutoriem se stal součástí ansámblu Divadla Husa na provázku, kde poté zůstal dvacet let. Od roku 2013 je členem činohry Mahenova divadla. Spolupracuje také s HaDivadlem či Divadlem Facka, kde se Sergejem Sanžou píše vlastní divadelní hry a také režíruje.

EVA NOVOTNÁ
Vystudovala JAMU obor činoherní herectví. V roce 2001 nastoupila do angažmá Mahenovy činohry, kde působila do roku 2011. V letech 2011–2013 byla střídavě na „volné noze“ a členkou Ha-Divadla v Brně. V roce 2013 se vrátila do ND Brno, kde je dodnes. Dlouhodobě se věnuje práci v dabingu i v rozhlase. Na televizních obrazovkách jste ji mohli vidět v seriálech Gympl nebo Velmi křehké vztahy.

JANA ŠTVRTECKÁ
Od roku 1994 je členkou činohry Národního divadla v Brně, kde ztvárnila řadu výrazných rolí (Poprask na laguně, Zločin a trest, Pohádka máje, Treperendy, Sen noci svatojánské, Krvavá svatba a další). Působí také jako pedagožka na Divadelní fakultě JAMU, kde vyučuje techniku jevištní mluvy a umělecký přednes. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, dvakrát byla nominována na cenu v anketě Neviditelný herec. V roce 2016 obdržela dabingovou cenu Františka Filipovského za roli Vandy ve filmu Venuše v kožichu. Pravidelně každý týden načítá komentáře k televiznímu pořadu Autosalon.

Nahrávka vznikla podle knihy Sharon J. Bolton Už teď jsi mrtvá vydané nakladatelstvím DOMINO v roce 2018. Copyright © Sharon Bolton 2017. Z anglického originálu Dead woman walking, vydaného nakladatelstvím Transworld Publishers, Londýn 2017, přeložila Květa Palowská. Translation © 2018 by Květa Palowská. Čtou Michal Bumbálek, Eva Novotná, Jan Kolařík a Jana Štvrtecká. Hudba Kittchen. Režie, střih a mastering Jiří Pochvalovský. Foto autorky Sharon Bolton © Michael Webberley. Grafická úprava obalu pro CD Jan Mottl. Technický redaktor Jan Koukal. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2020.

Audiokniha Už teď jsi mrtvá obsahuje thriller, který napsala Sharon J. Bolton. Čtou Michal Bumbálek, Eva Novotná, Jan Kolařík a Jana Štvrtecká.