Máslem dolů

Délka: 5 h 24 min
Interpret: Petr Šabach
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013
Typ souboru: MP3
Velikost: 305 MB

Máslem dolů - audiokniha obsahuje vyprávění ze života Arnošta a Evžena, jehož autorem je Petr Šabach. Čte autor a Tomáš Hanák.

Petr Šabach čerpá náměty ze života svého, svých přátel a kombinuje je do příběhů s přirozenými pointami způsobem neobyčejně věrohodným, jenž má navíc dar oslovovat všechny generace. Velkou oblibu získal pak zvláště u mladých lidí. K tomu jistě přispěly i filmy, které vznikly na základě Šabachových knih (Šakalí léta, Pelíšky, Pupendo, U mě dobrý, Občanský průkaz), ale zároveň mimořádně lidský, sdělný a bezprostřední styl autorova vyprávění. Vyšly mu úspěšné tituly Babičky, Hovno hoří, Jak potopit Austrálii, Opilé banány, Putování mořského koně, Škoda lásky, Zvláštní problém Františka S.
Zatím poslední dílo, novela Máslem dolů, je z významné části dialogem dvou přátel Arnošta a Evžena, vedeném v hospodě nazvané Ticho. Název knihy nejen upozorňuje na situaci, kterou každý z nás zná při pádu namazaného pokrmu, ale symbolicky pojmenovává několik základních rovin událostí knihy. Vypravěč Arnošt sleduje jako pozorovatel dění, kterému nemůže zabránit, ale je schopný nalézt humor a komiku i v obyčejnosti.
Tomáš Hanák je vypravěčem a zároveň Arnoštem, Petr Šabach čte postavu Evžena.
Třebaže jde o zcela odlišné typy interpretace - ušlechtilá dokonalost Tomáše Hanáka proti chraplavé přirozenosti Šabacha - získávají si oba posluchače věrohodnou invencí v dialogu i v líčení groteskních i všedních okamžiků svých životů.

Petr Šabach nejen autorem, ale i jedním z hrdinů svého díla!

Obsah:
1. 11. září 2001
2. Sen
3. Evžen
4. Rohlík
5. Julie
6. Míša
7. Nevěra
8. Divadelní hra
9. Táta
10. V metru
11. Antikvariát
12. Palindrom
13. Paní Dáša
14. V Tichu
15. Chůdy
16. Zásoby
17. Na pozemku
18. Žaludek
19. Narozeniny
20. V nemocnici
21. Otec
22. Garáž
23. Robert
24. Kurz
25. Čas na změnu
26. Bonus

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma