Mořičvíl

Délka: 8 h 1 min
Interpret: Simona Babčáková
Vydavatel: Jaromír Novák
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 452 MB

Mořičvíl - bláznivý příběh od Dennyho Newmana, jehož interprety jsou Simona Babčáková a René Souček.

Mořičvíl nikdy nebylo obyčejné město, ale tentokrát se děje něco opravdu divného. Začínají mizet děti bohatých občanů, v ulicích se dá pod rukou sehnat převratná novinka v oblasti gastronomie - plechovkové pivo, Spojené železnice zdražily o 700% veškeré jízdné. Koně, kteří tahají po kolejích vlakové soupravy, navíc asi dostanou vážnou konkurenci v podobě kovové obludy, která vypouští páru a je o mnoho rychlejší...
Do světla záhad možná vnese trochu světla některá z postav knihy - tajný agent James Blond, který má trochu problémy zamaskovat svoji původní barvu vlasů, stařenka Vyprášilová, jejíž zájezdní hostinec U Zdravé výživy připomíná spíš drogové doupě, hrabě Samuel Stoker, který má pro změnu problémy s vlastní identitou a začíná se chovat více jako upírka, než jako upír.
Vítejte do světa Mořičvílu!

O autorovi:

Denny Newman (pseudonym) se narodil v roce 1975 v Plzni, vystudoval mateřskou školku s vyznamenáním za nejhezčí obrázek medvídka nakreslený pastelkami, základní školu, kde vyhrál v roce 1984 soutěž ve sběru starého papíru, a matematicko-fyzikální gymnázium, kde dostal jedničku z tělocviku. Pracoval jako natěrač, vychovatel na škole v přírodě, prodavač, uklízeč, barový kytarový hráč, šéfredaktor a kavárenský povaleč. Aktuálně provozuje únikové místnosti, protože zavírání lidí do sklepa za peníze je cool. Literárně tvoří od svých sedmi let (Jak letadlu došla nafta (1982)). Série Mořičvíl má další dvě pokračování (Pískožrouti (2008) a Otevřte sa, mraky (2012) a jedno rozepsané (Kvák (pravděpodobně 2020). Autorova tvorba pro děti zahrnuje jediné dílo - O kotěti, který se naučil plavat (2017, spolu s Le Petitem).

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma