Obálka audioknihy Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali

Tom Phillips

Interpret: Borek Kapitančik
Vydavatel: Jota
Vydáno: 2022

Vzrušující cesta po nejvíce kreativních a katastrofických f*ck ups v lidské historii aneb Co vše jsme kdy pořádně podělali – od našeho prvního předka, který spadne ze stromu, až po nejpozoruhodnější selhání současnosti.

Během sedmdesáti tisíc let, co moderní člověk kráčí po tomto světě, jsme ušli velmi dlouhou cestu. Umění, věda, kultura, technologie – na evolučním potravinovém řetězci jsme skuteční vítězové. Ale buďme upřímní, nebyla to zrovna procházka rájem a občas jsme to prostě opravdu pořádně a kvalitně podělali.

Od našeho předka, který sletěl z větve, přes rakouskou armádu, jež jedné prochlastané noci zaútočila sama na sebe, až k přední světové supervelmoci, která jako prezidenta zvolila moderátora TV show… je celkem na místě si jako druh říci, že jsme se s věkem rozhodně nestali moudřejšími.
Takže až si příště budete myslet, že jste něco opravdu podělali, tahle kniha vám připomene, že to mohlo být mnohem horší.

TOM PHILLIPS
Tom Phillips je novinář a redaktor společnosti Full Fact, přední britské nezávislé organizace pro kontrolu faktů. Předtím pracoval ve společnosti BuzzFeed UK, kde vedl oceněný tým vývojářů, který tvoří nové inovativní redakční formáty. Tato kniha je autorovou prvotinou publikovanou v roce 2018 a od té doby byla přeložena do více než 20 jazyků.

BOREK KAPITANČIK
Borek Kapitančik je rozhlasový moderátor, autor a voiceover interpret. Narodil se v roce 1966 v Brně, původní profesí je elektrotechnik, od roku 1991 prošel jak soukromými (Rádio Brno 95,7, Kiss Hády), tak veřejnoprávními rozhlasovými stanicemi (od r. 2017 Český rozhlas Brno). V roce 2003 byl autorem knižně vydaného kalendária pop music Pop Story a nedávno (2020) vydal vlastním nákladem sborník Hantec déchá, publikaci shrnující původně rozhlasové texty v brněnské hantýrce. Se svými syny a psem žije v Brně, Králově Poli.

Nahrávka vznikla podle knihy Toma Phillipse Dějiny lidských průserů vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2019. Copyright © Tom Phillips, 2018. Z anglického originálu Humans: A Brief History of How We Fucked It All Up přeložil Jakub Futera. Translation © Jakub Futera, 2019. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2022. Čte Borek Kapitančik. Hudba, režie, střih a mastering Michal Kurfürst. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2022.

Audiokniha Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali, autor Tom Phillips, čte Borek Kapitančik.