Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Dušan Tarageľ

Délka: 1 h 16 min
Interpret: Aňa Geislerová
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2011
Série: Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče
Typ souboru: MP3
Velikost: 71 MB

Groteska a nadsázka patří v dětské literatuře ke klasice úspěšných výrazových prostředků. Humor nesmyslu je živnou půdou pro fantazii dětského čtenáře, může být zkarikován až do obrovských, téměř obludných rozměrů a stále je vtipný a zábavný.
Pohádky pro děti od slovenského autora Dušana Tarageľa jsou četbou, jejíž výjimečnost spočívá v neustálé přítomnosti nečekaného humoru, v mnoha případech velmi černého. Například neposlechové zde končí v prasečím chlívku (protože se nemyjí), mají v břiše buben od pračky, se kterým nakonec vystupují v cirkuse (protože jedli tolik zmrzliny, že jim žaludek zamrzl a musel být nahrazen náhradním dílem), odnese je strašidlo ÖZROTTÖ (kvůli jejich pažravosti), nebo jim, pro jejich žalování, zdřevění jazyk.
Ustaraní rodiče a příbuzní se většinou snaží své malé miláčky zachránit, ale oni stále umíněně trvají na oblíbených zlozvycích. Děti se rády smějí grotesce a zveličení, proto měly bizarní Pohádky pro neposlušné děti takový úspěch u slovenských čtenářů a okamžitě se zařadily mezi bestsellery.
Komický text pro děti láká i ke zvukové verzi. V nahrávce od Supraphonu vypráví tyto směšné pohádky Aňa Geislerová. Brutální příhody dětských hrdinů komentuje svým něžným hlasem, jakoby ony groteskní historky neposluchů byly naší samozřejmou a každodenní zkušeností. Nekárá, nenabádá, jen informuje o podivuhodných příbězích, které se kdesi - kdysi staly - nestaly, s bezprostřední vazbou k nadsázce. Bláznivé situace využívá k jejich zveličení nebo parodii.
Zvláště povedené jsou její interpretace protivných učitelek, rozčilených ředitelů škol nebo lékařů podivínů. Aňa násobí účinek textu do veliké legrace, která pobaví nejen děti, ale i jejich starostlivé rodiče.

Obsah:
1. Pohádka o Lidce, která stále žalovala
2. Pohádka o chlapečkovi, který při jídle mlaskal
3. Pohádka o žravém Petříkovi
4. Pohádka o Věrce, která se dloubala v nose
5. Pohádka o Frantíkovi, který dělal všechno naopak
6. Pohádka o Anče, která se nemyla a smrděla
7. Pohádka o Pavlíkovi a zmrzlině
8. Pohádka o lakomé Dorotce
9. Pohádka o kazisvětu Milanovi
10. Pohádka o Dušanovi, který stále brblal a odmlouval
11. Závěr

Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče - pohádky Dušana Tarageľa, které pobaví nejen neposlušné děti. Audioknihu čte Aňa Geislerová.

více

Série Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma