Profesionál

Délka: 6 h 33 min
Interpret: Jiří Plachý
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2017
Typ souboru: MP3
Velikost: 369 MB

Profesionál - audiokniha obsahuje již čtvrtý případ detektivů z 87. revíru, kteří se tentokrát potýkají s vychytralým podvodníkem. Autor Ed McBain. Čte Jiří Plachý. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

87. revír #4

Detektivové z 87. revíru pracují na dalším případu. Mají za úkol chytit podvodníka, který láká peníze ze zkušených obchodníků i osamělých žen bez výjimky. Zdá se, že i ženská srdce dobývá tento zločinec s lehkostí jeho vlastní. I když si detektivové myslí, že znají všechny jeho triky, mrtvoly na pobřeží jim stále přibývají. Jak je to možné? Že by zločinců bylo nakonec více, a detektivové se pro jednou museli rozdělit?
Pokračování série detektivek z 87. revíru v čele s hlavní postavou, detektivem Stevem Carellou.

Ed McBain (1926-2005)
Rodák z pulsujícího New Yorku Salvatore Lombino, známý také jako Evan Hunter, přijal umělecky i v osobním životě jméno Ed McBain. Spisovatel a scénárista si získal popularitu už v roce 1954 románem The Blackboard Jungle (Džungle před tabulí) a především pak scénářem k Hitchcockově kultovnímu filmu The Birds (Ptáci). Pro čtenáře detektivního žánru napsal krimisérii s případy 87. revíru. Ta zahrnuje přes padesát románů, v nichž vystupuje jako ústřední postava detektiv Steve Carella. Díky McBainovu pozorovacímu a vypravěčskému talentu se některé jeho romány promítly do krimi seriálů, jako je například Colombo. Ed McBain dnes patří k detektivním klasikům.

Jiří Plachý (1946)
Hereckou dráhu Jiřího Plachého nasměrovalo divadelní prostředí, ve kterém vyrůstal. Během studia na DAMU hostoval v Národním divadle a Městských divadlech pražských, poté hrál v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. Dnes působí ve stálém angažmá Divadla na Vinohradech a zaměřuje se především na klasické role (např. Strakonický dudák, Tři sestry, Tartuffe). Zazářil ale také v inscenacích ze současnosti (Přišel na večeři, Dvanáct rozhněvaných mužů), dále v komediích Ideální manžel nebo Brouk v hlavě. Na filmovém plátně hrál ve snímku Příliš hlučná samota, Jana Eyrová nebo Třicet případů majora Zemana. Charakteristický hlas Jiřího Plachého je známý z dabingu a rozhlasových her. Načítá také audioknihy, pro Audiotéku pracoval na titulu Krvavé země.

Copyright © The Con Man: Ed McBain, 1956
Translation © Alena Maxová, 2012

více

Série 87. revír

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma