Obálka audioknihy Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět

Aleš Palán

Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

VTIPNÁ SONDA DO NAŠICH CHYB A ZBYTEČNÝCH STRACHŮ

Milý pane Bože, tenhle svět se ti povedl. Opravdu. Jenže ve škole mi říkali: „Je to velmi dobré, máš ale na víc.“ I ty máš, Bože, na víc. Odpusť, že to tak říkám, pořád je to za jedna, ale když tomu dáš trochu péče, mohla by to být jednička podtržená. Ještě že mě máš. Poradím ti, jak na to.

Čtyřicet zlepšováků, jak zdokonalit svět, které autor nenavrhuje politikům, ekonomům ani jiným mocným tohoto světa, ale rovnou pánu Bohu, jsou vtipnou sondou do našich strachů, komplexů, a slabostí, kterými si komplikujeme životy. Někdy přitom stačí i jedna nečekaná událost nebo změna úhlu pohledu, aby nám na světě bylo líp. Úsměvná a přitom hluboká audiokniha v podání Miroslava Táborského je svěží obranou našich každodenních slabostí, u nichž stačí jen kousek, aby dostaly opačné znaménko.

ALEŠ PALÁN
Český novinář, publicista a spisovatel. V Brně nedokončil studium pedagogické fakulty a několik let se toulal po Československu. Je jedním ze signatářů Charty 77. V druhé polovině osmdesátých let a na začátku let devadesátých pracoval jako noční hlídač, figurant a kopáč. Od roku 1993 se věnuje žurnalistice (Lidové noviny, Česká televize, TV Nova, Katolický týdeník, Hospodářské noviny, Host,… ) Vedl kurz tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Ve svých knihách se zabývá zejména literaturou, výtvarným uměním, vírou a sportem, známé jsou jeho knižní rozhovory se zajímavými osobnostmi českého kulturního života. Z jeho nejvýznamnějších publikací jmenujme Neboj se vrátit domů (2018), Brnox. Průvodce brněnským Bronxem (2018), Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech (2016), Tokijské květy (2011). Tympanum vydalo dvě jeho audioknihy rozhovorů se samotáři, Raději zešílet v divočině (2019) a Jako v nebi, jenže jinak (2020).

MIROSLAV TÁBORSKÝ
Vystudoval fyziku na pedagogické fakultě a poté absolvoval DAMU. První angažmá získal v kladenském divadle, působil například v mimických rolích ve Studiu Gag Borise Hybnera a nakonec na mnoho let zakotvil v pražském Divadle v Dlouhé. Je laureátem Ceny Alfréda Radoka, objevuje se i ve filmu a natáčí i v zahraničí. Za výkon ve španělském snímku Dívka mých snů získal v roce 1999 Goyovu cenu v kategorii Objev roku. Z českých filmů jmenujme např. Černí baroni, Kolja, Lotrando a Zubejda, Tmavomodrý svět nebo Mazaný Filip. S vydavatelstvím Tympanum spolupracoval na audioknihách Siddhartha, Inferno, Andělé a démoni, Králova řeč a Jako v nebi, jenže jinak.

Nahrávka vznikla podle knihy Aleše Palána Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2020. Text Copyright © Aleš Palán, 2020. Čte Miroslav Táborský. Režie, zvuk a mastering Pavel Štěpánek. Hudba Jan Šikl. Vyrobeno ve studiu Soundguru. Illustrations © Jan Hrubý, 2020. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, Praha 1, 2020. www.tympanum.cz, www.soundguru.cz

Audiokniha Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět. Napsal autor bestselleru Raději zešílet v divočině, Aleš Palán. Čte Miroslav Táborský.