Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel

Otakar Batlička

Délka: 1 h 10 min
Interpret: Ondřej Vetchý
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2016
Typ souboru: MP3
Velikost: 66 MB

Otakar Batlička (12. 3. 1895 - 13. 2. 1942) psal své povídky do časopisu Mladý hlasatel od roku 1939 do roku 1941. Čerpal z osobní zkušenosti světoběžníka, protože v mládí procestoval mnoho zemí téměř všech světadílů. Psal o vlastních zážitcích i o těch, které na cestách zaslechl vyprávět, či si je vysnil. Po okupaci Československa se stal členem ilegálního protifašistického hnutí Obrana národa, v němž pracoval jako telegrafista. Byl zatčen a zemřel v koncentračním táboře Mauthausen. Po smrti vycházely jeho povídky, jichž je na 150, také v časopisu Vpřed a následně v řadě knižních vydání, určených dětem a mládeži. Svými dobrodružnými příběhy nadchl mnoho mladých lidí, kteří se stali po celý život nadšenými obdivovateli tohoto autora. Někteří z interpretů tohoto zvukového výběru k nim též patří.
V našich devíti povídkách procestujeme řadu zemí. Dostaneme se do USA, na Aljašku, do Číny, Indie a Afriky. Zde všude se odehrávají příběhy, v nichž jde mnohdy jejich hrdinům o život. A hlavními aktéry nemusí vždy být jen lidé. Může to být například zkušený, pracovitý a rozumný slon nebo šimpanzi, cestující v letadle. Velmi často se však povídky týkají mladých lidí, jimž jsou určeny především.
Kvartetu vypravěčů vévodí Ondřej Vetchý, který svým rozechvělým, znepokojivě a dramatickým projevem umí napětí násobit. Zbylí tři interpreti jej skvěle doplňují a umocňují vzrušující a nečekané události, jimž nasloucháme.

Obsah:
1. Ďáblovo lože
2. Knoflík mrtvého muže
3. Vyplněné přání
4. Nuget
5. Na konci světa
6. Letoun číslo 4
7. Velký Mombo
8. Válečná píseň
9. Dotyk smrti

Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - audiokniha obsahuje
povídky legendárního autora napínavých příběhů ve zvuku! Autor Otakar Batlička. Účinkují Ondřej Vetchý, Miroslav Černý, Robert Tamchyna, Michal Koch.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky