Obálka audioknihy Nebe mé lásky

Interpret: Anita Krausová
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

CO JE SPOJUJE? TOUHA PO BOHATSTVÍ, LÁSKA… A STRACH.

Tři mladé ženy spojuje touha po bohatství, láska ke třem mužům – a strach. Thriller jedné z nejprodávanějších amerických autorek je plný napětí, temnoty a romantiky.

Rančer Jack Mercy v závěti ustanoví, že ranč po jeho smrti zdědí jeho tři dcery Willa, Lily a Tess jedině tehdy, když spolu na ranči dokážou jeden rok žít. Sestry, které se do té doby vůbec neznaly a každá z nich vyrůstala jinde, se pokoušejí sžít. Stojí jim to za to, jejich otec byl pohádkově bohatý. Světácká Tess, plachá Lily a praktická Willa se postupně vzájemně seznamují při každodenní práci na ranči. Jenže to, co začíná mladé ženy stmelovat, není pouze touha po bohatství nebo láska k trojici mladých rančerů, ale především strach. Strach z někoho, kdo obchází kolem… Je to pachatel vražd, které se dějí v okolí? Thriller okořeněný romantikou vás udrží v napětí do posledního slova.

NORA ROBERTS
Americká spisovatelka má na svém kontě neuvěřitelných 209 románů a pohybuje se v žebříčku nejprodávanějších autorů. Její knihy vycházejí také pod jmény J. D. Robb, Jill March a Sarah Hardesty. Narodila se v Marylandu jako nejmladší z pěti dětí. Navštěvovala katolickou školu a přísnou výchovu jeptišek si pochvaluje. Stále jí prý dodává disciplínu, aby si sedla ke stolu a psala. Krátce pracovala jako sekretářka, po narození synů si hledala jakoukoli domácí práci. Kariéru spisovatelky zapříčinila silná vánice, která rodinu uvěznila v domě. Tehdy prý vytáhla tužku a začala psát. Její příběhy jsou plné romantiky, ale také napětí, humoru a temnoty. Čtenáři ji obdivují za porozumění mužskému naturelu. S nadhledem říká, že to je díky tomu, že odmalička byla obklopena jen muži.

ANITA KRAUSOVÁ
Česká divadelní, filmová a televizní herečka a rozhlasová moderátorka. Podílí se na tvorbě audioknih a tematických podcastů, moderuje na Radiu Wave. Vystudovala obor alternativní a loutkové divadlo na DAMU, poté strávila dva semestry na berlínské herecké škole Ernst Busch Hochschule für Schauspielkunst. Po návratu do Čech působila v Činoherním studiu Ústí nad Labem a hostovala v Národním divadle v Žebrácké opeře. Po ústeckém angažmá začala působit převážně na pražských nezávislých divadelních scénách (MeetFactory, Divadlo X10, A Studio Rubín). V roce 2022 ztvárnila kapitánku Hořavovou v seriálu Případy mimořádné Marty.

Nahrávka vznikla podle knihy Nory Robertsové Nebe mé lásky, vydané nakladatelstvím Alpress roce 2010. Text copyright © 1996 by Nora Roberts. Z anglického originálu Montana Sky přeložila Petruše Klůfová. Translation © 1997 Petruše Klůfová. Čte Anita Krausová. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Soundguru. Technická redakce Klára Vejda Melicharová. Vyrobilo studio Soundguru. Illustrations © Anna Malcová. Design obalu Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Alpress, s. r. o., 2023.

Audiokniha Nebe mé lásky, autorka Nora Roberts, čte Anita Krausová.