Obálka audioknihy V rouše beránčím

Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2020

NIKDO NEZŮSTANE UŠETŘEN

Šťastná rodina - tak to alespoň říkají sousedé. Ale přímo na Štědrý den zavraždí otec své děti před očima jejich matky, poté samotnou matku, a nakonec - sebe.

Finský kriminální novinář Lauri Kivi začíná psát rozsáhlý článek o rodinných vraždách, který ho zavede do jeho vlastní minulosti a zdrcujícího dětství a také do života jeho dospívající dcery. Kivi má pocit, že zde se nejedná o náhodné vraždy. A má naprostou pravdu. Ale v mnohem šílenějším smyslu, než si kdy dokázal představit…

V rouše beránčím je příběh o násilí, které je předáváno z generace na generaci, ale také o odpuštění.

SIMO HILTUNEN
Simo Hiltunen je reportérem a producentem ze severního Finska. V rouše beránčím je jeho první román. Finští literární kritici označili knihu jako nejdůležitější a nejzajímavější debut roku 2015. Hiltunenova druhá detektivka se stejným hlavním hrdinou – Lauri Kivim, vyšla ve Finsku na podzim roku 2018 pod názvem Ihmisen kuoressa (Freefall).

ALEŠ PROCHÁZKA
Herec, který v současnosti hostuje v Městských divadlech pražských, pochází z Prahy. Vystudoval pražskou DAMU a působil na různých divadelních scénách, hrál v mnoha televizních inscenacích a seriálech. Věnuje se také dabingu a svůj hlas propůjčil například Tomu Hanksovi, agentu Cooperovi v kultovním seriálu Twin Peaks nebo Severusi Snapeovi ve filmech o Harrym Potterovi.

Audiokniha V rouše beránčím obsahuje finský thriller, jehož autorem je Simo Hiltunen. Překlad Linda Dejdarová. Čte Aleš Procházka, režie Miloš Vrána.