V lesích

Délka: 20 h 38 min
Interpret: Petr Jeništa
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.16 GB

Audiokniha V lesích obsahuje krimi příběh od autorky Tany Frenchové. Čte Petr Jeništa.

Přichází detektiv s vraždou na krku a kostlivcem ve skříni…

Tělo brutálně zavražděné dvanáctileté dívky, objevené v blízkosti archeologického naleziště, přivede do irského městečka Knocknaree dvojici vyšetřovatelů z Dublinu. O podezřelé není v tomto případě nouze. Že by se kdosi snažil zabránit plánované stavbě dálnice? Nebo někomu ležela v žaludku slibná budoucnost talentované baletky? A co když tu vrah nezabíjel poprvé? Před dvaceti lety v nedalekém lese nadobro zmizely dvě děti a tahle neobjasněná tragédie tíží i srdce a mysl detektiva Roba Ryana, který má s kolegyní Cassie nový případ na starost. Pohřešované děti byly totiž jeho nejlepšími kamarády, jenže on se tehdy z lesa na rozdíl od nich vrátil. A tak teď vlastně řeší případy dva…

Autorčin debut se stal v žánru kriminálních thrillerů senzací roku 2008 a získal cenu E. A. Poea. Je prvním svazkem úspěšné knižní série a předlohou kriminálního seriálu Dublin Murders.

TANA FRENCHOVÁ
Narodila se v USA, ale jako dítě s rodiči dlouhodobě žila i v Irsku, Itálii či Malawi. Studovala herectví na Trinity College v Dublinu, který je od 90. let jejím domovem. Úspěch slavila již s románovým debutem V lesích (2007), za nějž získala několik žánrových ocenění včetně ceny Edgar za nejlepší debut. Na něj posléze navázala sérií dalších kriminálních románů – Podoba (2008), Na Věrnosti (2010), Ztracený přístav (2012), Místo pro tajnosti (2014), Vetřelec (2016) –, které jsou volně propojeny vyšetřovateli z dublinského oddělení vražd. Výjimku představuje samostatně stojící román Temná zahrada z roku 2018. Na motivy autorčiných románů V lesích a Podobavznikl v roce 2019 televizní seriál Dublin Murders v produkci BBC.

PETR JENIŠTA
Absolvent Pražské konzervatoře působil zprvu v Divadle F. X. Šaldy v rodném Liberci, v hradeckém Klicperově divadle a také na elitních brněnských scénách (Husa na provázku, HaDivadlo, ND Brno). Od roku 2013 je ve stálém angažmá v Divadle Na zábradlí. Filmové a televizní diváky zaujal rolemi ve snímcích Nuda v Brně (2003), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005), Kuličky (2008), Proměny(2009), Příběh kmotra (2013), Hlas pro římského krále (2016) anebo v seriálech Život a doba soudce A. K. (2014), Já, Mattoni (2016) a Bohéma (2017).

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2021. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma