Démon z East Endu

Petra Slováková

Délka: 16 h 54 min
Interpret: Vojtěch Hamerský
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2023
Série: Ve službách královny díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 953 MB

Velká Británie je vržena do víru průmyslové revoluce. Ulicemi se pohybují rozličné párou poháněné stroje šílených vědců, ale také věci mnohem temnější – nadpřirozené bytosti. A právě s nimi bojují sourozenci Kelbyovi – vyšetřovatelé ve službách královny Viktorie.

Po zdárném dokončení jednoho případu se před nimi otevírá nový – ještě složitější. Ve čtvrtích viktoriánského velkoměsta jsou totiž pověřeni vyšetřováním podivných úmrtí, která na první pohled nemají motiv ani spojitost. Hrdinové se potýkají jak s dvorskými intrikami, zákeřnými vynálezy a nadpřirozenými jevy, tak s vlastními problémy a minulostí. V temných uličkách odhalují tajná spiknutí i hranice svých možností...

PETRA SLOVÁKOVÁ
Vystudovala Mendelovu univerzitu v Brně (studijní program Zahradní a krajinná architektura, obor Management zahradních a krajinných úprav). Do podvědomí veřejnosti vstoupila účastí v soutěži "Rokle šeré smrti" v roce 2007, kde získala 7. místo s povídkou "Král duchů" a v roce 2009 1. místo s povídkou "Dole" obě pod pseudonymem Gabrielle Taroka. V Ceně Karla Čapka v roce 2007 obsadila 19. místo s povídkou "Andělovy slzy".

V roce 2012 se jí v této soutěži podařilo vyhrát s new weirdovou novelou "Cvrček
v krabičce". Následně se také umístila na 9. místě s mikropovídkou "Železonoc" a na 11. místě s noirovou detektivkou "Jedna noc v pekle". V soutěži "Hledá se autor" se umístila ve finálové desítce s povídkou "Pod vodou jsou cizí děti. S toutéž povídkou vyhrála 1. místo ve slovenské soutěži "Dumky podvečerné 2012". V soutěži AI 2051 obsadila hned dvě třetí místa s povídkou "Kóma", která vyšla v roce 2011 v časopise Pevnost (říjen 2011). V soutěži Vidoucí se probojovala do finále s new weirdovou povídkou "Oheň nosí dým". Jako první český autor zvítězila v soutěži "Poviedka Istroconu" se steampunkovou povídkou "Vlčice".

Mezi její zájmy patří přírodní vědy, umění, lidový folklór, mytologie, historie, literatura. Audioknižně byly vydány knihy Střípky času a Pán čarodějů (Ova Audio, 2020).

Audiokniha Démon z East Endu, autorka Petra Slováková, čte Vojtěch Hamerský.

více

Série Ve službách královny

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky