Obálka audioknihy Forbes leden 2021

Vydáno: 2021
Série: Forbes 2021

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH:
1) Editorial

2) Sněžní muži – Komu patří české hory a jaké s nimi mají na přelomu let 2020 a 2021 plány?

3) Překroč svůj stín – Now or never, říká Tomáš Čupr. Rohlík.cz prožil rekordní rok a teď se jeho zakladatel vydává na největší byznysovou výpravu v historii. Jako král.

4) Hackni se! - Biohacking může být synonymem spojení „buď lepší“. Přestože si pod tímto anglickým pojmem každý jedinec představí něco trochu jiného, spojuje všechny, kdo se chtějí stát
lepší verzí sebe sama a překonat svoje hranice.

5) Mohou přijít monstra – Profesor Vojtěch Adam představuje stroj na ovlivňování DNA. Pokud ještě neznáte výraz CRISPR, brzy ho znát budete.

6) Pan lékárník – Vladimír Finsterle v Česku založil první internetovou lékárnu už v době, kdy o slovu eRecept nikdo neměl ani tušení.

7) V krizi držím směr – Barbora Vaculíková je nejvýše postavenou ženou českého zdravotnictví. Začínala jako porodní asistentka, léta pak pracovala jako zdravotní sestra na ARO. „Nevadí mi složité situace, když je lze řešit,“ říká.

8) Inspirátor – Marian Jelínek, dlouholetý osobní kouč Jaromíra Jágra i dalších špičkových českých
sportovců, vám pomůže otřepat se z divného roku 2020.

9) Pevné základy – Podnikatel Sotirios Zavalianis buduje nové Centrum duševního zdraví, jímž chce změnit fungování české psychiatrie.

10) Na minutu přesně – Biatlonistka Markéta Davidová ve svých třiadvaceti stihla dosáhnout věcí, na které by jiným nestačilo ani dvakrát tolik let. Tajemstvím je prý precizní time management.

11) Nápad za milion – Jana Vlachynského a jeho 150členný tým nezlomilo ani půlroční uzavření jejich pěti podniků. Napsali dvě knihy, vymysleli deskovou hru a přeorientovali se z barového pultu na online.

12) Three, two onemenu – Jejich pokladní systém využívají v Česku tři tisíce gastro podniků. Storyous ale není jenom tablet s pokladnou, skladem a čísly na cloudu, je to taky parťák, který
se nezalekl a během letošního roku přišel s nápadem, jak restauracím v tomhle náročném prostředí pomoci přežít.

13) V Peci svítí nová hvězda – Hory vpravo. Hory vlevo. Hory před vámi. A vy v posteli. Tak vypadá výhled z nejnovějšího a dost možná taky nejkrásnějšího, ze tří stran proskleného, pokoje v Krkonoších.

Forbes leden 2021 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve třech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.