Obálka audioknihy Jeď dál

Interpret: Ondřej Halámek
Vydavatel: Jan Melvil Publishing
Vydáno: 2019

Tvořivost není rovná přímka s jasným začátkem i koncem, ale spíše smyčka, která nás pokaždé, když něco dokončíme, vrací na start. Kdo nezažil muka hodin nad prázdným listem papíru, kurzorem tepajícím na monitoru, nástroji rozloženými na pracovní ploše, pocity vyhoření, zmaru a prázdnoty – ten nepochopí.

Nás ostatní přichází zachránit legendární superhrdina kreativity Austin Kleon. Jeho seznam deseti osvědčených pravidel a konkrétních postupů, jak se pohnout z místa, bude vaším povzbuzením pro chvíle, kdy si myslíte, že nápady definitivně došly.

Ve svých předchozích bestsellerech – Kraď jako umělec a Ukaž, co děláš! nám Austin Kleon ukázal, jak objevit svou kreativitu a následně jak dát o sobě a své práci vědět světu. Nyní nabízí to nejdůležitější – návod, jak o kreativitu nepřijít, jak vytrvat, zůstat houževnatý a upřímný sám k sobě.

Knihu tvoří seznam deseti kroků vedoucích k překonání tvůrčího bloku, které si sám na sobě ověřil. Inspiraci k tomuto manifestu o vytrvalé kreativní práci čerpal nejen u sebe, ale prozkoumal i návyky a rutiny jiných spisovatelů a umělců, aby, jak už jsme u Kleona zvyklí, vypracoval vlídný, jednoduchý a přitom účinný návod.

Audiokniha Jeď dál a její nadčasové, praktické a morální principy jsou tu pro každého, kdo touží po udržitelném, smysluplném a produktivním životě.

V KNIZE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE

..."Máme nad svými životy tak málo kontroly. Jedinou věcí, kterou můžeme opravdu ovlivnit, je to, čím naplníme své dny. Na čem pracujeme a jak na tom pracujeme. Včerejšek je za vámi, zítřek možná nikdy nepřijde, takže je tu jen dnešek a to, jak s ním naložíte."...

AUSTIN KLEON

Austin Kleon je autorem bestsellerů Kraď jako umělec , Ukaž, co děláš a poezie tvořené z novinových výstřižků Newspaper Blackout. Tyto knihy se prodaly v milionových nákladech a byly přeloženy do více než 20 jazyků. Kromě těchto úspěchů často přednáší o kreativitě pro velké společnosti, jakými jsou např. Pixar, Google, TEDx, The Economist a další. Jeho práce uveřejňují New York Times, The Wall Street Journal, The Atlantic a vystupuje v televizních a rozhlasových pořadech. Žije se ženou a dvěma syny v Austinu v Texasu.

Jeď dál – Deset způsobů, jak zůstat kreativní v časech dobrých i zlých. Po titulech Kraď jako umělec a Ukaž, co děláš! je tady další motivační audiokniha autora Austina Kleona. Čte Ondřej Halámek.