Forbes červenec 2021

Forbes

Koupit za 129 Kč Cena včetně DPH

Délka: 3 h 50 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2021
Série: Forbes 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 216 MB

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

OBSAH
1 Editorial – Život je cirkus

2 Všechny blockchainy vedou do Brna – Česká firma Tatum poskytuje podporu pro nejvíce blockchainů na světě. Její spoluzakladatel a CEO Jiří Kobelka má prst na tepu doby a ví, že příští byznys bude mít podobu NFT – a přijde z Afriky.

3 Nabroušený trojzubec – Má to být způsob, jak se Maserati zase vrátí na výsluní. Prachem pokrytou sportovní slávu legendární značky dostalo za úkol rozvířit supersportovní MC20. Souboj s Porsche, Lamborghini nebo McLarenem startuje.

4 Sladit noty – Pandemie nejen že na dlouhé měsíce zamezila vstup do restaurací všem lidem, ale také začala měnit spotřebitelské návyky. Naproti jim jde Conteg Payment4U s novými boxy.

5 Das war ein Kauf! - Téměř tři roky, co vede český Kaufland, se rozhovorů spíše stranil. Pro Forbes se ale Němec Stefan Hoppe rozmluvil. O chodu firmy v pandemii, vztahu k Čechům i o tom, proč tuzemská potravinářská dvojka nikdy nemůže přestat vydávat slevový leták.

6 Za mlhy nepéct jelena – Žádné dráty nad vraty, jen slunce a vlastní studna. Český soběstačný dům, který si elektřinu vyrábí sám, stojí v jižních Čechách a jeho duchovní otec chce svůj projekt nechat rozběhnout v dalších krajích i po Evropě.

7 Z cest k vlastnímu mikrotržišti – Startupová kurýrní služba DoDo se vydala cestou inovací už před pandemií. Jenže úderem loňského března, když se většina národa ocitla uvězněna doma, byla nucena inovační záměry radikálně akcelerovat.

8 Škola budoucnosti – Tomáš Jízdný ve své škole nahradil učebnice tablety a virtuální realitou. A ukazuje, jak by měla vypadat budoucnost vzdělávání.

9 Pro lidi i pro balíky – Jak se Liftago s covidovým rokem vypořádalo, pro Forbes napsal jeho CEO Ondřej Krátký.

10 Chytrá postel i její okolí – Linet miliardáře Zbyňka Frolíka zažil turbulentní rok. Firma ze Slaného vyrobila rekordní počet zdravotnických lůžek a stala se tím, kdo určuje světové trendy v jejich vývoji. Svá chytrá lůžka napojená na internet věcí dodává i do USA.

11 Plasty a odpad pryč – V Česku vznikla unikátní technologie, která dokáže ekologicky měnit odpad a plasty zpět na suroviny opětovně použitelné pro výrobu nových produktů.

12 Ambice za pět miliard – Nejambicióznější cíle ze všech českých firem má zřejmě společnost Sotio, spadající do skupiny PPF. Snaží se nalézt lék pro boj s rakovinou.

13 Náplast na problémy od nano lady – Marcelu Munzarovou fascinují tenká vlákna. Když před pěti lety zakládala svoji firmu Nano Medical, netušila, jak moc se bude slovo nano od loňského jara skloňovat. Přišla pandemie a s ní i raketový rozjezd výroby.

14 Vesmír v duši – Patří k hrstce Čechů, kteří zanechávají otisk tisíce kilometrů nad Zemí.

Forbes červenec 2021 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. V téměř čtyřech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

více

Série Forbes 2021

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky
Výchozí pozadí stránky
Pozadí stránky