Obálka audioknihy Finist, jasný sokol

Interpret: Dušan Lenci
Vydavatel: A.L.I.
Vydáno: 2013

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden kupec, ktorý mal tri krásne dcéry - Oľgu, Mášu a Irinu. Vždy, keď išiel za obchodmi do mesta, pýtal sa ich, čo im má priniesť. Dve staršie si vždy pýtali látky na šaty, či krásne šperky, no najmladšia chcela jednostaj len pierko z Finista, jasného sokola. Kto je záhadný Finist a či ho Irina s pomocou pierka napokon naozaj získa, dopovie vám naša rozprávka.

Účinkujú:
Rozprávač/ Starček: Dušan Lenci
Finist: Vladimír Kobielsky
Irina: Andrea Kiráľová
Otec: Dušan Kaprálik
Tri starenky: Adela Gáborová
Nataša: Daniela Kuffelová

Cesta do krajiny snov
Kto by si občas nechcel zaletieť do krajiny snov? Snívať je predsa prekrásne! V snoch je všetko dovolené, a tak môžeme prežiť i to, čo je v skutočnom živote nemožné. V snoch možno lietať, ponoriť sa na morské dno i stretnúť pravú lásku. Krajina snov však v sebe skrýva aj temné stránky. Aké? To vám už prezradí ďalšia rozprávka.

Účinkujú:
Rozprávač/ Starček: Dušan Lenci
Finist: Vladimír Kobielsky
Irina: Andrea Kiráľová
Rieka: Eva Matejková
Cár: Marián Slovák
Kôň: Kamil Mikulčík

Finist, jasný sokol - audiokniha obsahuje rozprávky, ktoré na motívy ruských ľudových rozprávok napísal Marek Kundlák.