Obálka audioknihy Pohádky Drakotluka a Pinďuly

Interpret: Stanislav Šárský
Vydavatel: QQ studio Ostrava
Vydáno: 2023

Kdyby nepovedenému obru Drakotlukovi nepomohl jeho kamarád, přerostlý trpaslík Pinďula, dvanáctihlavý drak by sežral princeznu Halámku. Kdyby zas malinký Drakotluk nepomohl Pinďulovi, nikdo by nezahnal velikou žábu, která zalehla pramen vody hluboko ve skalách. A společně i s pomocí poraženého draka zachránili krále Mrzutu před Jedubabou Pepinou, jež ho mermomocí chtěla za manžela. Dobrý přítel je zkrátka ještě víc než sůl nad zlato!

Bohuslav Žárský - spisovatel, scénárista, publicista a ostravský rodák se v současnosti věnuje autorské práci v nakladatelství Librex, kde spolupracuje na tvorbě řady titulů pro děti. V minulosti se po studiu systémového inženýrství na VŠB věnoval tvorbě publicistických filmů, dokumentů a vzdělávacích cyklů. Kromě televizní tvorby se věnoval také tvorbě psané. Přispíval do novin, časopisů a rozhlasu. Kromě práce v několika rádiích, se věnoval také spisovatelské činnosti, nebo přípravě pohádkového muzikálu na ledě “Mrazík”.

Stanislav Šárský - herec, rozhlasový herec se v současnosti věnuje rozhlasové produkci, uměleckému přednesu. Působil v Národním divadle moravskoslezském. Působil ve filmech Motýl, Kamenný řád, Město mé naděje nebo Konto separato.