Vegetariánka

Délka: 6 h 19 min
Interpret: Martina Krátká
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 356 MB

Audiokniha Vegetariánka – román jihokorejské autorky Han Kang pojednávající o začátcích alternativního stylu života ve společnosti plné tradic a konvencí. Čtou Martina Krátká, Zdeňka Žádníková Volencová, Marek Holý a další.

Ani člověk, ani zvíře – jako rostlina i živočich v lidském těle.

Jonghje se jednoho dne probudí z krvavé noční můry a její život se začne dramaticky měnit. Ze všeho nejdřív přestane jíst maso. Ovšem v zatvrzele patriarchální společnosti její náhlé vegetariánství a zejména neoblomný postoj, s jakým se vzepře svému muži i rodině, představuje pro její okolí ohromný šok. Jak ale nakonec události ovlivní nejen samotnou Jonghje, ale i jejího agresivního manžela, pasivní sestru Inhje a švagra, který po novopečené vegetariánce palčivě touží?

Román získal prestižní ocenění Man Booker International Prize 2016.

HAN KANG
Jihokorejská autorka pochází ze spisovatelské rodiny. Vystudovala korejskou literaturu a koncem 90. let absolvovala seminář tvůrčího psaní na univerzitě v Iowě. Roku 1993 debutovala jako básnířka a povídkářka, za svá díla získala v Koreji několik ocenění. Vegetariánka je její první próza, která byla přeložena do angličtiny, díky čemuž se autorka proslavila v mezinárodním kontextu – román získal prestižní ocenění Man Booker International Prize 2016. V roce 2018 vyšla v češtině její další kniha s názvem Kde kvete tráva.

Copyrights:
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2018. Všechna práva vyhrazena.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma