Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Sherlock Holmes: Studie v šarlatové – KOMPLET

Sherlock Holmes: Studie v šarlatové – KOMPLET

Arthur Conan Doyle

Délka: 5 h 20 min
Interpret: Václav Knop
Vydavatel: Kanopa
Vydáno: 2021
Série: Studie v šarlatové
Typ souboru: MP3
Velikost: 301 MB

První část obsahuje první dvě kapitoly: „Sherlock Holmes“ a „Metoda dedukční.“ Seznamujeme se s dr. Watsonem, který je „autorem“ těchto zápisků. Sledujeme jeho válečnou anabázi a první setkání se Sherlockem Holmesem. Dr. Watson nevychází z úžasu a s neutuchajícím zájmem poznává člověka, se kterým v budoucnosti stráví tolik času. Sherlock Holmes se představuje.

Druhá část obsahuje tři kapitoly tentokrát ucelené, nepovídkové knihy. Je nezbytné vyslechnout ji celou, kapitoly na sebe navazují a tvoří uzavřený příběh. Nejprve nás „Záhada v Lauriston Garden“ uvádí do děje. Sherlock Holmes je jako vždy požádán o pomoc, aby usnadnil práci detektivům Scotland Yardu Lestradovi a Gregsonovi. Dozvíme se, „Co nám řekl John Race,“ policista, který je klíčovým svědkem záhadné vraždy. A „Po inzerátu návštěva“ si přijde do Baker Street pro důležitý předmět, aby s ním neodvratně zmizela.

„Tobias Gregson ukazuje, co dovede“ je další kapitola třetí části. Sebevědomý detektiv Scotland Yardu přichází s neotřesitelnou teorií a pevným přesvědčením, že je celá záhada objasněna. Ovšem za několik okamžiků přináší „Světlo v temnotě“ druhý detektiv Lestrade. Přináší zvěst o další vraždě, která vše komplikuje. Sherlocku Holmesovi je ale už všechno jasné a rychlým zákrokem řeší situaci.

Čtvrtá část obsahuje tři kapitoly: „Na Velké solné pláni“ se vracíme v čase do minulosti, abychom pochopili, jaké události stojí za celým příběhem a proč vůbec k takové tragédii došlo. Zdánlivě nesouvisející události nás seznamují s „Květem Utahu“, jejíž nešťastná láska k Jeffersonovi je příčinou zběsilých vražd. Její poručník „John Ferrier hovoří s prorokem“ a zjistí, jakému nebezpečí jsou se svou schovankou vystaveni. Komunita, ve které žijí je nekompromisně krutá. Znalci díla A.C.Doyla zajisté ocení, že tyto kapitoly bývají v interpretacích vypouštěny.

V páté části Johnu Ferrierovi a jeho schovance Lucii nezbývá nic jiného než „Útěk.“ To je další kapitola našeho příběhu. Dostanou se spolu s jejich pomocníkem Jeffersonem do velmi složité situace. Dokážou ji vyřešit? Dostanou se ze spárů „Andělů pomsty?“ Tento gang pomstychtivých Mormonů je však neúnavný a sleduje jejich stopy s krvelačnými choutkami.

V šesté části se vracíme k ději v současnosti a navazujeme na rychlý a nenadálý zákrok Sherlocka Holmese na konci části třetí. Kapitola „Pokračování vzpomínek dr. Johna Watsona“ nám mnohé vysvětlí. Přemožený a zadržený, doposud neznámý muž, dobrovolně a smířlivě vypráví svůj příběh, vše se vysvětlí a kruh se uzavírá. A nám už zbývá pouze poslední kapitola „Závěr“, ve které spolu s dr. Watsonem užasle vyslechneme geniální dedukce Sherlocka Holmese, které definitivně přivedly příběh ke zdárnému rozluštění celé záhady.

Sherlock Holmes: Studie v šarlatové. Autor Arthur Conan Doyle, čte Václav Knop.

více

Série Studie v šarlatové

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma