Čtvrtý stav

Délka: 22 h 36 min
Interpret: Ladislav Cigánek
Vydavatel: SAGA Egmont
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.27 GB

Audiokniha Čtvrtý stav obsahuje napínavý thriller s rychlým spádem plný prestiže, arogance, korupce a podvodu, jenž byl inspirován rivalitou mediálních magnátu Ruperta Murdocha a Roberta Maxwella. Autor Jeffrey Archer. Čte Ladislav Cigánek.

Lubji Hoch, chlapec z chudé židovské rodiny, který uteče před nacisty a změní si jméno na Richard Armstrong. Po své úspěšné kariéře v britské armádě přebírá noviny, které tou dobou však zmítají v problémech, a s neslýchanou bezohledností začíná budovat své mediální impérium. Mezitím se Keith Townsend, syn milionáře vystudovaný v Oxfordu, vrací z Londýna do Austrálie, aby převzal otcovy noviny. A má podobně zuřivé ambice jako Richard.

Když oba muži začínají bojovat o nadvládu nad světovou mediální scénou, zjistí, ze jsou perfektními protivníky se stejnou genialitou, touhou po moci a penězích, ambicemi a neexistujícími morálními zábranami. Jejich rivalita je přivede na pokraj finančního krachu a nakonec i k poslednímu zúčtování, kde se jeden z nich stane nejmocnějším mužem světa a ten druhý podlehne tragickým důsledkům tohoto nelítostného boje.

JEFFREY ARCHER
Britský bestsellerový autor a bývalý politik. Vystudoval univerzitu v Oxfordu a stal se poslancem Parlamentu, členem Sněmovny lordů a také zástupcem předsedy Konzervativní strany. Jeho politická kariéra skončila skandálem a od té doby se Archer naplno věnuje psaní – po celém světě se dosud prodalo více než 275 milionů výtisků jeho knih. Jeho nejslavnějším dílem je zřejmě sedmidílná „Cliftonova kronika" a proslulý román „Kane a Abel", který obsadil první příčku v žebříčku bestsellerů listu New York Times a podle něhož byla natočena populární minisérie s Peterem Straussem a Samem Neillem v hlavních rolích. Po uvěznění za křivé svědectví v roce 2001 napsal Jeffrey Archer vysoce oceňovanou třídílnou knižní sérii nazvanou „Vězeňský deník" („Peklo", „Očistec" a „Ráj") inspirovanou vlastními zážitky a volně strukturovanou podle Dantovy Božské komedie.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma